Pływanie niepełnosprawnych – po mityngu

2

XII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych przeszedł do historii, a w pamięci niepełnosprawnych intelektualnie zawodników i ich opiekunów pozostanie na długo. Udział w zawodach takiej rangi, to nie tylko sprawdzian umiejętności pływackich, ale i ogromne emocje towarzyszące możliwości startu, a chęć osiągnięcia sukcesu taka sama jak u pełnosprawnych sportowców. Dla wielu zawodników nie jest to jedyna dyscyplina sportu, w jakiej osiągają sukcesy. Świadczy o tym ilość sekcji sportowych ( w tym kolarska i biegowa) zrzeszonych w Olimpiadach Specjalnych. Ze względu na specyfikę zawodników z niepełnosprawnością intelektualną zorganizowanie zawodów triathlonowych byłoby zbyt dużym wyzwaniem na tym etapie rozwoju tej dyscypliny. Jednakże udział w zawodach integracyjnych to nieodległa przyszłość dla niepełnosprawnych zawodników, a pozwolenie na zaistnienie w przestrzeni publicznej w tak otwarty sposób w społeczności sportowej będzie miarą ich sukcesu w budowaniu integracji.

 

Dziękujemy organizatorom XIII Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych:
Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych Polska – Mazowieckie,
Akademii Triathlonu za upowszechnianie dyscypliny w środowisku osób niepełnosprawnyc,
Zespołowi Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 „PARASOL”,
Pływalni “Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7,
Miastu Stołecznemu Warszawa, które wsparło finansowo organizację imprezy, a Prezydent  Hannie Gronkiewicz -Waltz za objęcie tego wydarzenia honorowym patronatem,
wszystkim za możliwość spełnienia marzeń, zdobycia medali i radość, która na długo pozostanie w sercach uczestników zawodów. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

 

{gallery}olimpiada_niepelnosprawnych_2015{/gallery}

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here