Pływanie niepełnosprawnych – po mityngu

XII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych przeszedł do historii, a w pamięci niepełnosprawnych intelektualnie zawodników i ich opiekunów pozostanie na długo. Udział w zawodach takiej rangi, to nie tylko sprawdzian umiejętności pływackich, ale i ogromne emocje towarzyszące możliwości startu, a chęć osiągnięcia sukcesu taka sama jak u pełnosprawnych sportowców. Dla wielu zawodników nie jest to jedyna dyscyplina sportu, w jakiej osiągają sukcesy. Świadczy o tym ilość sekcji sportowych ( w tym kolarska i biegowa) zrzeszonych w Olimpiadach Specjalnych. Ze względu na specyfikę zawodników z niepełnosprawnością intelektualną zorganizowanie zawodów triathlonowych byłoby zbyt dużym wyzwaniem na tym etapie rozwoju tej dyscypliny. Jednakże udział w zawodach integracyjnych to nieodległa przyszłość dla niepełnosprawnych zawodników, a pozwolenie na zaistnienie w przestrzeni publicznej w tak otwarty sposób w społeczności sportowej będzie miarą ich sukcesu w budowaniu integracji.

 

Dziękujemy organizatorom XIII Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych:
Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych Polska – Mazowieckie,
Akademii Triathlonu za upowszechnianie dyscypliny w środowisku osób niepełnosprawnyc,
Zespołowi Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 „PARASOL”,
Pływalni „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7,
Miastu Stołecznemu Warszawa, które wsparło finansowo organizację imprezy, a Prezydent  Hannie Gronkiewicz -Waltz za objęcie tego wydarzenia honorowym patronatem,
wszystkim za możliwość spełnienia marzeń, zdobycia medali i radość, która na długo pozostanie w sercach uczestników zawodów. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.

 

{gallery}olimpiada_niepelnosprawnych_2015{/gallery}

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze