Deszcz i grad ich nie powstrzymały. Podium Kusiaka i Pysza, triumf Krawczyk na 2x IM w Austrii!

To był doskonały weekend dla Polaków, którzy startowali pucharze świata 2x Ironman w Bad Radkersburg w Austrii. Marcin Kusiak zajął 2. miejsce, a Aleksandra Krawczyk przybiegła pierwsza pośród kobiet!

To był ekscytujący weekend ultratriathlonu. Spora reprezentacja z naszego kraju występowała w Austrii, gdzie odbywał się między innymi wyścig na dystansie 2x Ironman. Pośród mężczyzn na liście startowej byli Grzegorz Głębocki, Arkadiusz Janiszewski, Marcin Kusiak, Tomasz Maksymowicz, Grzegorz Pysz, Mateusz Wiśniewski, Michał Zajdel, Andrzej Zieliński, Dawid Rutyna oraz Krzysztof Maksymowicz. W rywalizacji 2x ultra mieliśmy również dwie Polki – Aleksandrę Krawczyk oraz Maję Makowską.

Świetny bieg Polaków

Zawodnicy zaczynali na 50-metrowym basenie w Bad Radkersburg, gdzie do przepłynięcia mieli 7,6 km (152 długości). Po części pływackiej czekało ich 360 km na rowerach. Jedno okrążenie miało 8,2 kilometra, a trasa prowadziła przy granicy ze Słowenią. Ostatnim etapem był nocny bieg na dystansie 84 km.

Tomasz Maksymowicz był zawodnikiem, który jako pierwszy ukończył część pływacką. Zajęło mu to 01:50:12, co dało kilkanaście minut przewagi nad Thorstenem Eckertem oraz Michaelem Aignerem.

Podczas jazdy na rowerze sytuacja zaczęła się zmieniać. Thorsten Eckert wyszedł na prowadzenie i pojechał 360 km w czasie 11:29:29, zdecydowanie najlepszym pośród uczestników. Aigner zajmował jeszcze wtedy 2. miejsce, ale blisko byli Tomasz Maksymowicz oraz Marcin Kusiak. Pogoda w Bad Radkersburg znacznie się pogorszyła, bo zaczął padać grad i deszcz, co utrudniło jazdę zawodnikom i zawodniczkom.

Tomasz Maksymowicz nie zdołał dotrzeć do mety. Eckert biegł pewnie po 1. miejsce i finiszował z czasem 22:48:51. Marcin Kusiak zajął 2. miejsce po bardzo dobrym biegu (08:55:31). Na podium również Grzegorz Pysz, który zanotował najlepszy czas biegowy w stawce, bo 84,4 km pokonał w czasie 08:53:49.

TOP10 mężczyzn Ultratriathlon 2x IM Bad Radkersburg

# Imię i nazwisko Kraj Czas końcowy
1 Thorsten Eckert Niemcy 22:48:51
2 Marcin Kusiak Polska 23:28:48
3 Grzegorz Pysz Polska 23:44:39
4 Michael Aigner Niemcy 23:50:00
5 Ulrich Spener Niemcy 26:30:35
6 Mateusz Wiśniewski Polska 26:46:26
7 Dawid Rutyna Polska 27:18:09
8 Michał Zajdel Polska 28:34:04
9 Borut Groboljsek Słowenia 28:35:33
10 Michael Schmuser
Niemcy 28:37:39

Zwycięstwo Aleksandry Krawczyk, wysokie miejsce w OPEN

Trzy kobiety startowały w rywalizacji Double Ironman. Były to Aleksandra Krawczyk, Maja Makowska oraz Margit Schreiber.

Dla dwóch naszych zawodniczek był to debiut na dystansie 2x Ironman. W wywiadzie dla Akademii Triathlonu Aleksandra Krawczyk mówiła, że jej przygotowania trwały od ponad roku i nie wiedziała, jak zareaguje jej organizm.

– Chciałabym korzystać i cieszyć się każdą minutą tego wyścigu. Pamiętam swój debiut na dystansie Ironman i wiem, że takie emocje towarzyszą tylko podczas debiutu i później drugi raz już nie smakuje tak dobrze. Chciałabym jak najszybciej i bez większego bólu dotrzeć do mety. Jestem jednak świadoma, że pokonanie takiego dystansu nie będzie przyjemne i pojawią się momenty z ogromnym dyskomfortem – mówiła.

ZOBACZ TEŻ: Aleksandra Krawczyk: „W moich żyłach płynie triathlonowa krew”

Schreiber popłynęła najlepiej z trójki zawodniczek, ale Niemka miała już znacznie gorszy czas na rowerze. Krawczyk przejechała 360 kilometrów w czasie 13:38:46, co dawało jej też jeden z czołowych wyników w klasyfikacji OPEN.

Debiutancki 2x Ironman był dla Krawczyk bardzo udany. Dobiegła na metę z czasem 26:49:46, wygrywając pośród kobiet. Jej czas dał jej też niesamowite, 7. miejsce w klasyfikacji OPEN!

Nie mogę uwierzyć, że udało mi się ukończyć Ultratriathlon w Austrii na dystansie 2x IM i to w dodatku jako pierwsza kobieta i 6. w OPEN! To było największe wyzwanie w moim życiu – napisała w mediach społecznościowych, dziękując również swojemu PinkSupportowi.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane