Polacy na podium mistrzostw Europy w aquathlonie

Wczoraj wieczorem w Bilbao wyłoniono medalistów mistrzostw Europy w aquathlonie. Wśród najlepszych w kategoriach wiekowych była trójka Polaków.

Powoli do końca zbliżają się Multisportowe Mistrzostwa Europy World Triathlon. To w ich ramach od tygodnia sportowcy ścigają się o jak najlepsze rezultaty pozwalające im powrócić do domu z cennymi medalami. Wczorajszego wieczoru (23 września) od godziny 18:00 na trasie w Bilbao można było kibicować uczestnikom aquathlonu.

Z 1 km pływania oraz 5 km biegania zmierzyła się m.in. grupa age-grouperów z Polski licząca 12 osób. Trójka z nich stanęła na podium, zdobywając złoty, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw starego kontynentu.

Srebro i brąz dla Polek

Bardzo dobrze na hiszpańskiej trasie wypadła damska część reprezentacji biało-czerwonych. Z trzech startujących zawodniczek dwie znalazły się w TOP3. Najlepiej poradziła sobie Aleksandra Bańbor, która zameldowała się na mecie na 2. miejscu w kategorii K25-29.

Jeden pozycję niżej wywalczyła Monika Jadczak. To na jej szyi zawisł brązowy medal w kategorii K20-24. Monika Ożarowska, która startowała w kategorii K35-39 zajęła wczoraj 7. lokatę. Tabelę ze szczegółowymi rezultatami uzyskami przez Polki znajdziecie poniżej.

# Imię i nazwisko Rezultat Kategoria
3. Monika Jadczak 35:24 K20-24
2. Aleksandra Bańbor 33:26 K25-29
7. Monika Ożarowska 38:03 K35-39

Polak ze złotem w aquathlonie

Nieco liczniejsza grupa zawodników w narodowych barwach rywalizowała wśród mężczyzn. O ile jednak bilans nie był w ich przypadku tak korzystny, o tyle to właśnie jeden z nich stanął wczoraj na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Najcenniejszy kruszec mistrzostw Europy w aquathlonie zdobył Piotr Kurek (M40-44), który dobiegł do mety z 8-sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem. Poza nim polską reprezentację uzupełnili wczoraj Jakob Brzoska, Michał Kostro, Kamil Zieliński, Paweł Zbierajski, Artur Mieloch, Emil Bursiewicz, Jacek Nogaj oraz Piotr Chołodowski.

Uzyskane przez nich wyniki znajdziecie w tabeli poniżej.

28. Piotr Chołodowski 39:32 M50-54

Szczegółowe rezultaty każdej kategorii wiekowej zaś znajdują się na stronie wydarzenia na triathlon.org.

Jeszcze nie koniec startów dla Polski

W dzisiejszym harmonogramie widnieją już ostatnie starty Multisportowych Mistrzostw World Triathlon. Zawodnicy ścigać się będą w triathlonie na dystansie średnim (1,9-82,5-21 km) oraz w aquabike’u (1,9-82,5 km).

O godzinie 15:00 na trasę wyruszy elita mężczyzn w triathlonie, wśród której znajdzie się Kacper Stępniak. Nieco później do rywalizacji w aquabike’u dołączą zaś Piotr Kurek oraz Paweł Zbierajewski.

Wyniki live z wyścigów znajdziecie, klikając kolejno: triathlon, aquabike.