Polscy sędziowie dołączają do grona sędziów międzynarodowych World Triathlon

Polscy sędziowie przystąpili do egzaminu World Triathlon uprawniającego ich do sędziowania imprez międzynarodowych. Siedmiu z nich zyskało specjalne kwalifikacje.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Pyrzyńska-Figurska. Pierwsza Polka wybrana jako sędzia na igrzyska olimpijskie 

Sędziowie międzynarodowi World Triathlon

W ubiegły weekend w dniach 15-16 kwietnia po raz pierwszy w Polsce odbyło się szkolenie World Triathlon Technical Officials Level 1 Seminar. 

W kursie udział wzięło 21 sędziów z 6 państw, w tym 7 z Polski. Szkolenie prowadzone przez Brytyjczyka Howarda Vine zostało podzielone na 10 wykładów. Każdy z paneli nazwanych „Technical Operations” poruszał zagadnienia związane z pracą sędziowską, zwracając uwagę na poszczególne zagadnienia, takie jak np. historia triathlonu, kontrola antydopingowa, czy składanie odwołań i apelacji.

Po dwóch dniach seminarium sędziowie przystąpili do egzaminu, którego pozytywny wynik oznaczał zdobycie uprawnień levelu 1 sędziego międzynarodowego, dających możliwość sędziowania w imprezach międzynarodowych.

Źródło: Facebook

Spośród 7 polskich sędziów, którzy brali udział w szkoleniu, wszystkim udało zaliczyć się egzamin. Do grona sędziów międzynarodowych World Triathlon dołączyli: Elwira Damentka, Monika Kucharczyk, Paulina Krzyżostaniak, Szymon Sobowiec, Rafał Marchwiński, Mariusz Samsel i Mateusz Tur. 

Jak podaje Polski Związek Triathlonu, polskich sędziów będziemy mogli zobaczyć m.in. w Krakowie podczas organizowanych na przełomie czerwca i lipca European Games Kraków-Małopolska 2023.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze