Polscy triathloniści wystartują podczas PEJ w Kiszyniowie

W najbliższą niedzielę po raz kolejny w tym sezonie juniorzy i juniorki z różnych części kontynentu zawalczą o punkty do światowego rankingu. Tym razem wystartują oni w PEJ w Kiszyniowie w Mołdawii. Wśród zawodników będzie również siódemka reprezentantów Polski.

Za kilka dni, a dokładnie 7 sierpnia w stolicy Mołdawii pojawią się młodzi triathloniści, którzy podczas kolejnego Pucharu Europy Juniorów sprawdzą się na specjalnie przygotowanej dla nich trasie. Po raz pierwszy w historii federacja Europe Triathlon zawita do największego mołdawskiego miasta, zlokalizowanego w samym centrum kraju — Kiszyniowie.

Wystartuje siódemka polskich triathlonistów

W harmonogramie eventu zaplanowano trzy juniorskie starty: mężczyzn, kobiet oraz sztafet mieszanych. Wszyscy zawodnicy wyścigów indywidualnych pokonają dystans supersprinterski, a więc 400 m pływania, nieco ponad 10 km roweru oraz prawie 3 km biegania. Każdy uczestnik sztafety zaś zmierzy się z trasą o połowę krótszą.

Na liście juniorów znajduje się 38 triathlonistów, a wśród nich dwa polskie nazwiska. Jest to Filip Glapa z numerem #2 oraz Karol Janicki rozstawiony jako #7. Obydwaj juniorzy startują na arenie międzynarodowej trzeci już sezon. Największym osiągnięciem w karierze Glapy jest 4. miejsce podczas PEJ w Rzeszowie sprzed dwóch miesięcy. Janicki może pochwalić się m.in. brązowym medalem MPJ na dystansie sprint z zeszłego roku oraz 6. lokatą podczas PEJ w Rzeszowie, w którym startował w czerwcu.

Pięć polskich juniorek: Weronika Ptaszyńska z numerem #4, Józefina Młynarska, której przypisano #5, Matylda Wojakiewicz (#9), Aleksandra Ferchim (#11) oraz Paula Janicka (#16) stawi się wraz z 21 innymi triathlonistkami na linii niedzielnego startu. To, co w swojej karierze osiągnęły zawodniczki to m.in.: złoto (Młynarska), srebro (Ptaszyńska), brąz (Wojakiewicz) oraz 7. pozycja (Janicka) w PEJ w Rzeszowie z tego roku, 2. miejsce podczas PEJ Wels (Młynarska) oraz 4. miejsce w PEJ Panevezys (Ferchim).

ZOBACZ TEŻ: Finał WTCS 2023 w hiszpańskiej Pontevedrze

Superspinterska trasa w PEJ w Kiszyniowie

Wszystkie trzy starty odbędą się w niedzielę 7 sierpnia. Strefy zmian oraz trasa zlokalizowane będą w parku La Izvor w Kiszyniowie, przy sportowym kompleksie znajdującym się obok jeziora. Harmonogram startów zamieściliśmy w tabeli poniżej:

NIEDZIELA, 7 SIERPNIA
Godzina Start
7:00 Juniorki
9:00 Juniorzy
13:00 Sztafety mieszane

Trasa, którą pokonają triathloniści, składać się będzie z jednej pętli pływackiej o długości 400 m, czterech okrążeń kolarskich po 2,56 km oraz 2 kółek biegowych mierzących 1,4 km każde. Zawodnicy wystartują z plaży. Na każdej z pętli rowerowej znajdują się po dwie nawrotki.

Trasa pływacka PEJ w Kiszyniowie

Trasa pływacka PEJ w Chisinau 2022
źródło: Europe Triathlon Junior Cup Chisinau

Trasa kolarska

Trasa kolarska PEJ Chisinau 2022
źródło: Europe Triathlon Junior Cup Chisinau

Trasa biegowa

Trasa biegowa PEJ Chisinau 2022
źródło: Europe Triathlon Junior Cup Chisinau

O godzinie 13:00 do rywalizacji stanie 7 sztafet mieszanych składających się z czwórki zawodników: juniora, juniorki, juniora oraz juniorki. Z numerem #1 zobaczymy reprezentantów Polski. Zmierzą się oni ze sztafetami z Ukrainy, Estonii, Rumunii oraz Turcji. Trasa biegła będzie tak samo, jak podczas wyścigów indywidualnych, z tym że wszyscy startujący do pokonania będą mieli dystans o połowę krótszy [200 m pływania (1 pętla), 5,12 km roweru (2 pętle), 1,5 km biegania (1 pętla)].

Wyniki dostępne będą na stronie wydarzenia na triathlon.org.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane