Polski Związek Triathlonu otrzymał pół miliona na stypendia dla zawodników

Polski Triathlon pozyskał w 2023 roku ponad pół miliona złotych na stypendia dla zawodników, zawodniczek i trenerów – poinformował Polski Związek Triathlonu.

ZOBACZ TEŻ: Kolejny problem igrzysk w Paryżu? Miasto walczy z plagą pluskiew: „Nikt nie jest bezpieczny” 

„Stypendia są dla ich beneficjentów motywatorem”

Jak poinformował Polski Związek Triathlonu, chcąc kontynuować działania na rzecz wsparcia polskich triathlonistów podjęte w 2022 roku, w 2023 PZTri wystąpiło do Ministerstwa Sportu i Turystki o przyznanie dodatkowych stypendiów m.in. w ramach programów Team100, Team100 Junior oraz stypendiów specjalnych dla najlepszych reprezentantów i reprezentantek.

W sezonie 2022 na podstawie złożonych wniosków PZTri uzyskało stypendia trenerskie i zawodnicze na łączną kwotę 210 000 zł. W 2023 suma ta wzrosła ponad dwukrotnie, a Polski Związek otrzymał 589 243 zł. 

Podstawą do złożenia wniosku na wsparcie zawodnika i jego trenera było uzyskanie w tym sezonie lub w dwóch ostatnich latach wyniku w top 20 na imprezie mistrzowskiej (mistrzostwa Europy lub mistrzostwa świata), a w przypadku paratriathlonistów top 8 głównych imprez międzynarodowych – wyjaśnia Polski Związek Triathlonu. 

Ponadto część zawodniczek i zawodników otrzymała stypendia za wyniki sportowe na okres 1 roku na łączną kwotę 65349 zł. Pełna lista trenerów i zawodników, którzy otrzymali stypendia dostępna jest na oficjalnej stronie Polskiego Związku Triathlonu.

Mamy nadzieję, że otrzymane stypendia są dla ich beneficjentów motywatorem, a pozyskane środki pozwolą na dodatkowe wsparcie procesu szkoleniowego i będą miały wpływ na poprawę wyników sportowych – podsumowuje PZTri.

 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze