Ponad 240 tysięcy zł! JBL Triathlon Poznań ogłosił pulę nagród na przyszły rok

Organizatorzy JBL Triathlon Poznań ogłosili wczoraj pulę nagród na kolejną edycję zawodów. Wynosi ona ponad 240 tysięcy złotych i zarezerwowana jest dla zawodników PRO.

Nie zdążył jeszcze opaść kurz oraz emocje po tegorocznej edycji imprezy, a w mediach pod koniec wczorajszego dnia [17 lipca] pojawił się komunikat dotyczący kolejnej edycji JBL Poznań Triathlon. Ogłoszono w nim, że zaplanowaną pulę nagród zwiększono o różnicę, którą „obcięto” z tegorocznych nagród. Oznacza to, że w przyszłym roku triathloniści zawalczą o równowartość 241 400 zł.

Pula nagród tylko dla zawodników PRO

Powodem zwiększenia sumy nagród pieniężnych podczas kolejnej edycji imprezy jest tegoroczna zmiana formuły zawodów na duathlon, zniesienie rangi Mistrzostw Polski na dystansie średnim w triathlonie oraz zmniejszenie tegorocznej puli, którą obiecywał organizator.

Pierwotnie założona suma, którą przeznaczono dla najlepszych w tym roku zawodników, wynosiła 142 tysiące. Ostatecznie została ona „obcięta” do 42 600 złotych. Różnica [99 400 zł] trafia do puli, o którą zawalczą uczestnicy imprezy już za rok.

Jak jednak wskazują organizatorzy, nagrody finansowe obowiązują wyłącznie zawodników posiadających licencję w kategorii PRO. Amatorzy nie będą mogli wziąć udziału w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami.

ZOBACZ TEŻ: Łagownik i Stępniak najlepsi na średnim dystansie! [Wyniki 1/8 i 1/2 IM – JBL Triathlon Poznań]

W związku realizacją zmagań na dystansie 1/2 w formule duathlonu, zmniejszeniem rangi imprezy i tegorocznej puli nagród dla zawodników z licencją PRO chcielibyśmy poinformować, iż tegoroczna różnica z sumy wypłaconej a zarezerwowanej na triathlon tj. 99 400 zł zostaje dodana do 142 000 tys. zaplanowanej na kolejny rok. Łączna pula nagród w 10. edycji poznańskiej imprezy wyniesie więc w 2023 roku 241 400 PLN. Nagrody finansowe obowiązują tylko i włącznie w kategorii PRO.

Kategorie AG nie mogą startować w kategorii PRO. Już teraz zachęcamy zainteresowanych zawodników AG do zaplanowania sezonu w 2023 roku i wykupienia licencji PRO.

Nagrody finansowe dla zawodników PRO zostaną wypłacone bez względu na to, czy w Poznaniu zawody odbędą się w ramach mistrzostw Polski, czy nie. – JBL Poznań Triathlon

Darmowy pakiet na 10. edycję JBL Poznań Triathlon dla najlepszych amatorów

Dodatkowa niespodzianka przygotowana została także dla age-gruperów, którzy stanęli na podium wszystkich trzech dystansów [1/2 IM, 1/4 IM, 1/8 IM]. Według zamieszczonej informacji każdy z zawodników uzyskał specjalne zaproszenie do bezpłatnego startu w przyszłorocznej edycji imprezy.

Chcielibyśmy WAS poinformować, że wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w JBL Triathlon Poznań i zajęli miejsca od jeden do trzy, we wszystkich kategoriach wiekowych, w sobotę i w niedzielę, otrzymują zaproszenie do bezpłatnego startu w 10. edycji poznańskiej imprezy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane