Powracają mistrzostwa Polski w crossduathlonie! 

Po kilku latach przerwy Polski Związek Triathlonu ogłosił, że w kalendarzu startów ponownie znalazły się mistrzostwa kraju w crossduathlonie. Gdzie i kiedy odbędzie się impreza? 

ZOBACZ TEŻ: Nowy format mistrzostw świata w e-triathlonie: „To powrót do innej ery triathlonu” 

Mistrzostwa Polski crossduathlon Pelplin

Crossduathlon to jak sama nazwa wskazuje odmiana duathlonu. Zawodnicy ścigają się jednak w biegach przełajowych, a rower czasowy zostaje zamieniony na MTB ze względu na uwarunkowania trasy. 

W połowie lutego Polski Związek Triathlonu poinformował, że do kalendarza startów w 2024 roku powrócą mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Wydarzenie odbędzie się 13 października w Pelplinie, w województwie pomorskim. 

Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o medale mistrzostw Polski w czterech kategoriach na trzech różnych dystansach: 

  • Młodzicy (1,25-5-0,5 km)
  • Juniorzy Młodsi (2,5-10-1,25 km)
  • Juniorzy, Młodzieżowcy, Elita (5-20 -2,5 km)
  • Age – Group (5-20-2,5 km)

Współpraca z miastem Pelplin jest nieprzypadkowa. Co roku organizowane są tam zawody crossduathlonowe – Cross Duathlon Pelplin oraz Kids Cross Duathlon. Organizatorzy mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem, ponieważ przed duathlonem w Pelplinie odbywały się maratony MTB. 

Zgodnie z zapowiedzią Polskiego Związku Triathlonu oraz miasta i gminy Pelplin szczegóły wydarzenia zostaną ogłoszone wkrótce. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze