Problemy IRONMANa? Kolejna impreza przełożona

Kolejna impreza słynnej marki z kropką nad „m” zostaje przełożona. Tym razem padło na włoską edycję „połówki”, która miała odbyć się w nadmorskim kurorcie Jesolo koło Wenecji. Wystrzał startera opóźniono o dwa tygodnie.

Najpierw problemy w Niemczech, a teraz pech udał się w podróż do światowej stolicy makaronów i pizzy. IRONMAN po raz kolejny zawodzi uczestników, kiedy to kilka tygodni przed eventem publikuje informację o tym, że data wydarzenia zostaje zmieniona. Tym razem jednak powodem są… przedterminowe wybory parlamentarne.

Dostęp do urn? Impreza przełożona!

Pływanie w Adriatyku, płaska trasa kolarska urozmaicona pięknym włoskim krajobrazem oraz bieg po nadmorskiej promenadzie. Ta atrakcyjna trasa czeka na zawodników, którzy znajdują się na liście startowej wyścigu IRONMAN 70.3 Venice-Jesolo. Zanim staną oni na linii startu, czeka ich wszystkich niemałe wyzwanie z przebookowaniem biletów oraz znalezieniem nowych miejsc noclegowych.

Kolejny raz w tym sezonie najsłynniejsza triathlonowa marka robi zawodnikom przykrego „psikusa”. Nieco ponad 6 tygodni przed wyścigiem IRONMAN Italy informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych, że przekłada swoją imprezę na prośbę władz miasta. Powodem są wcześniejsze wybory parlamentarne, które zaplanowane są właśnie na dzień eventu, czyli 25 września.

Z racji, iż wyborcy powinni mieć dostęp do lokali wyborczych, organizator postanowił ustosunkować się do prośby, w wyniku której przesunął o dwa tygodnie swoje wydarzenie. Oznacza to, że wszyscy uczestnicy pojawią się w kurorcie 9 października.

IRONAMAN Italy bardzo ciężko pracował nad przygotowaniami do ekscytującego dnia wyścigu w oszałamiającym nadmorskim kurorcie Jesolo koło Wenecji. Jak niektórzy z Was już podejrzewali, Włochy przeprowadzą przedterminowe wybory w niedzielę 25 września, czyli tego samego dnia, którego zaplanowano IRONMAN 70.3 Venice-Jesolo.

Na prośbę miasta Jesolo, by zapewnić wyborcom dostęp do lokali wyborczych w gminie, tegoroczna edycja IRONMAN 70.3 Venice-Jesolo zostaje przesunięta na 9 października 2022 roku. […] – IRONMAN Italy.

Drugi raz w ciągu dwóch miesięcy

To już nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy słynna marka przekłada swój event niedługo przed wyznaczoną datą. Pod koniec lipca, 4 dni przed zawodami w Dreźnie IRONMAN tymczasowo odwołał nadchodzącą imprezę. Po kilkukrotnej zmianie trasy kolarskiej (organizator nie uzyskał pozwolenia na zamknięcie dróg i akceptację projektu), finalnie nie udało się wyznaczyć drogi, którą mieliby pojechać zawodnicy. Dlatego zawody zostały odwołane.

Kilka dni temu jednak okazało się, że IRONMAN wyznaczył nową datę, która da szansę zawiedzionym triathlonistom na to, by jeszcze w tym roku wystartować w niemieckim mieście. Dreźnieńska „połówka” ma odbyć się za nieco ponad miesiąc – 18 września tego roku.

Okazuje się, że dla tych, którzy nie będą mogli wystartować w wyścigu, IRONMAN daje możliwość darmowego przepisania pakietu na inne zawody (IRONMAN 70.3 Duisburg lub IRONMAN 70.3 Erkner). Inną możliwością jest prośba o refundowaną zamianę na inny start w Europie.

ZOBACZ TEŻ: Aquathlon na drugiej edycji World Beach Games

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze