Problemy PTO przed pierwszymi zawodami T100. Będzie aż 10 dzikich kart?

Wygląda na to, że pierwsze zawody cyklu T100 będą miały mocno uszczuploną listę startową. Organizacja PTO szuka podobno aż 8 zawodniczek, którym mogłaby przyznać dzikie karty. Część zakontraktowanych profesjonalistek wybierze rywalizację w WTCS Abu Dhabi.

ZOBACZ TEŻ: PTO ogłasza nową serię wyścigów. Kogo zobaczymy na starcie?

Po wielu miesiącach oczekiwania PTO ogłosiło informacje dotyczące T100 World Triathlon Tour. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w tym roku w 8 wyścigach, a pierwszy z nich odbędzie się już 9-10 marca w Miami. Okazuje się, że na linii startu może zabraknąć sporej części zakontraktowanych zawodników.

WTCS zamiast T100

Informacje o tym, że w zawodach T100 Miami przyznane zostanie nawet 11 dzikich kart podali dziennikarze podcastu Protrinews. Okazuje się, że tak duża liczba nieobecnych związana jest poniekąd z nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi.

Przypomnijmy, że zawodnicy i zawodniczki mają w swoich kontraktach wpisany wymóg startu w 5 lub 6 wyścigach T100. Oczywiste więc jest, że niektórzy z nich wybiorą start podczas WTCS Abu Dhabi. Ten wyścig odbywa się 8 marca.

Chodzi o Florę Duffy, Taylor Knibb oraz Taylor Spivey, a pośród mężczyzn o Martena van Riela. Faktycznie oprócz Duffy reszta zawodników jest na liście startowej WTCS, a więc można się spodziewać, że nie zobaczymy ich w Miami.

Sodaro wybierze start w Nowej Zelandii?

Lista nieobecnych zawodniczek jest jednak większa. Chelsea Sodaro rozpocznie swój sezon na pełnym dystansie na początku marca podczas zawodów IRONMAN Nowa Zelandia, co może sugerować, że zrezygnuje ze startu w Miami. Podobną decyzję podjęła lokalna zawodniczka Amelia Watkinson. Ona również jest na liście startowej wyścigu.

Dziennikarze spekulują również, że w Miami nie wystąpią również Ashley Gentle oraz Lucy Charles-Barclay. Pierwsza z zawodniczek rozpocznie sezon T100 w kwietniu, kiedy wyścig PTO powróci do Singapuru. Z kolei mistrzyni świata IRONMAN zmaga się jeszcze z urazem po Konie. Pod koniec stycznia Charles-Barclay napisała, że jest na dobrej drodze do pełnego powrotu do zdrowia i nie może się doczekać pierwszych startów.

Kto zastąpi wymienione zawodniczki i nieobecnych zawodników. Niektórzy sugerują lokalnych zawodników z USA, czyli Marca Dubricka lub Trevora Foleya. Inni wskazują na Youriego Keulena lub Menno Koolhasa (TOP20 PTO). Pośród kobiet PTO może zaproponować start między innymi Sara True, Fenelli Langridge lub Lisa Norden. Listy poznamy wkrótce.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze