Adrian Kostera: „Co 9 km czeka nas mocne zwolnienie”

Nieco ponad doba pozostała do rozpoczęcia mistrzostw świata Swissultra na dystansie 10x IM. Na krótko przed rozpoczęciem rywalizacji zawodnicy dowiedzieli się o dużym utrudnieniu, z którym będą musieli się zmagać w trakcie zawodów. O wszystkim poinformował społeczność Adrian Kostera.

Do szwajcarskiej miejscowości Buchs zjeżdża coraz więcej uczestników wyścigu Swissultra, który rozpocznie się 14 sierpnia. Obok trasy wyrosło już pokaźnej wielkości miasteczko namiotowe. Na miejscu na pewno jest już Adrian Kostera oraz Tomasz Lus. Wygląda na to, że w samym „sercu zawodów” nie ma jeszcze Roberta Karasia.

ZOBACZ TEŻ: Na zawodach prawie potrącił go samochód – jak do tego doszło?

Zaskakująca decyzja organizatorów

Wiadomość dnia jest taka, że na pewnym odcinku drogi, którą poruszać będą się uczestnicy wyścigu, będzie otwarty ruch uliczny. Wynika to z tego, że jest to droga dojazdowa do lokalnego basenu, który będzie zamknięty tylko wtedy, gdy pływać w nim będą zawodnicy. Potem basen będzie normalnie funkcjonował, a to oznacza, że tą drogą będą poruszały się samochody.

Szczęście w nieszczęściu, że w tamtym miejscu jest tak wąsko, że nie da się po prostu jechać szybko, jednak w opinii Adriana Kostery zagrożenia wypadkiem nie można wykluczyć, a w dodatku trzeba zakładać konieczność zwolnienia na każdej pętli i potencjalnie „wleczenie się” za wolno jadącymi samochodami. Tak co 9 km…

Sami zobaczcie, jak wąsko jest w tym miejscu.

Samochód Buchs Swissultra
Droga na basen będzie otwarta dla ruchu

Co robią Polacy na dzień przed startem?

Ze wszystkich trzech startujących Polaków aktywny w mediach społecznościowych jest jedynie Adrian Kostera. To dzięki niemu mamy możliwość podglądania „od kuchni” tego, jak wyglądają przegotowania przedstartowe oraz warunki na miejscu.

W jego porannym nagraniu wystąpił Tomasz Lus, który opowiadał o tym, że wraz ze swoim supportem (jedna osoba) właśnie przyjechał i szykuje się do objazdu trasy rowerowej. Polak jest w świetnym humorze. Jest uśmiechnięty i gotowy do rozpoczęcia wyzwania.

Wcześniej Kostera pokazywał strefę mieszkalną swojego zespołu. Bazę noclegową stanowi duży kilkuczłonowy namiot (zdjęcie poniżej). Natomiast wzdłuż wąskiej drogi, którą możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach, zespoły rozstawiły mniejsze namioty, które będą bazą dla supportów. Trwa uzbrajanie tego miejsca w prąd oraz kładzenie drewnianej posadzki.

Camping Buchs

Niewiele wiadomo o tym, co słychać u Roberta Karasia. Na zdjęciu z wczoraj widzimy jego rodzinę i support na tle górskiego krajobrazu. Później zawodnik zamieścił film z przygotowań prawdopodobnie do pasta party. Jest makaron – jest impreza.

Swissultra 2022 już jutro!

Zawody Swissultra w Buchs na dystansie 10x IM rozpoczną się 14 sierpnia, o godz. 18:00. Jest to wyścig o randze mistrzostw świata. Na liście startowej widnieje 23 nazwisk. Z dystansem 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu zmierzy się 19 mężczyzn i 4 kobiety.

W wyścigu udział weźmie trzech zawodników z Polski: Adrian Kostera, Robert Karaś oraz Tomasz Lus.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,501FaniLubię
978ObserwującyObserwuj
284SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X