Przyszłoroczna edycja JBL Triathlon Poznań odwołana!

Organizatorzy JBL Triathlon Poznań ogłosili, że przyszłoroczna edycja imprezy nie zostanie rozegrana. Jednym z powodów jest malejące zainteresowanie, a także coraz wyższe koszty organizacji podobnych wydarzeń.

10-lecie JBL Triathlon Poznań kończy się niezwykle smutnym akcentem. Organizatorzy poinformowali wczoraj, że przyszłoroczna edycja imprezy nie odbędzie się i zapowiedzieli „techniczną pauzę” dziękując fanom, zawodnikom, pracownikom oraz wolontariuszom.

Wzrastające koszty powodem decyzji

O szczegółach swojej decyzji organizatorzy poinformowali za pomocą mediów społecznościowych. Powodem braku przyszłorocznej edycji jest ogólna sytuacja gospodarcza, ale też coraz mniejsze zainteresowanie zawodników przy wzrastających kosztach organizacji zawodów.

Niestety ogólna sytuacja gospodarcza nie uległa polepszeniu. Liczba startujących zawodników i zawodniczek zmniejszyła się, a koszty organizacji zawodów znacząco wzrosły. W tej sprawie nic się nie zmieniło – czytamy.

Organizatorzy podziękowali za wsparcie władza miasta, sponsorów, POSIR oraz wolontariuszom i zapowiedzieli, że czas na „techniczną pauzę” – zawody nie będą organizowane w kolejnych latach.

Jednocześnie zaprosili również na drugie swoje wydarzenie sportowe – JBL Triathlon Sieraków.

Decyzja o braku organizacji JBL Triathlon w kolejnych latach jest dla nas trudna. Mamy jednak nadzieję, że nasza wspólna podróż w świecie TRI będzie kontynuowana. W nadchodzącym roku widzimy się w Sierakowie, do którego już dziś serdecznie zapraszamy.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja JBL Triathlon Poznań była znacznie uszczuploną edycję imprezy. Zawody skrócono zaledwie do jednego dystansu, którym było 1/8 Ironman. W związku z tym impreza straciła również status mistrzostwo Polski na średnim dystansie. Ta impreza odbyła się w Suszu.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego JBL Triathlon Poznań nie zorganizuje MP na dystansie średnim?

10 lat historii

Historia JBL Triathlon Poznań to kolejne lata wzrostu popularności triathlonu w stolicy Wielkopolski. W 2016 roku zorganizowano tam mistrzostwa Europy na dystansie długim ITU (dzisiaj World Triathlon).

W Poznaniu dwa razy gościł mistrz świata IRONMAN Chris McCormack. Również dzięki niemu w mieście udało się zorganizować dwie edycje Super League Triathlon Qualifier. Zawodnicy mogli się tam zakwalifikować do mistrzostwo Super League.

Więcej informacji znaleźć można w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze