PŚ Emsdetten 2x Ironman: Wielu Polaków na starcie. Najmowicz celuje w rekord świata

Dzisiaj rano rozpoczęła się rywalizacja w ramach pucharu świata IUTA w Emsdetten. Do Niemiec wybrała się duża grupa Polaków. Paweł Najmowicz walczy o poprawienie rekordu świata. Kto jeszcze startuje w tych zawodach?

Po Brasil Ultra Tri drugą tegoroczną imprezą pucharu świata IUTA jest Double Ultra Triathlon – Emsdetten. Zawodnicy ścigają się tam na dystansie 2x Ironman, czyli 7,6 km pływania, 360 km roweru oraz 84,4 km biegu. W niemieckich zawodach startują zawodnicy z kilku krajów, w tym z Polski!

Najmowicz chce poprawić rekord świata

Jednym z zawodników, który rywalizuje w Emsdetten jest Paweł Najmowicz. Udał się tam z konkretnym celem – chce poprawić rekord świata Roberta Karasia (18:44:38).

Ostatecznie do zapisania się na 2xIM namówił mnie mój zawodnik Paweł Czuryłło, który również będzie startował. Z ciekawości sprawdziłem sobie, jaki jest aktualny rekord, jak rozłożyły się czasy na poszczególnych etapach pływania, jazdy na rowerze i biegu i uznałem, że w sumie można to poprawić – powiedział w rozmowie z Akademią Triathlonu.

ZOBACZ TEŻ: Paweł Najmowicz: „Celuję w poprawienie rekordu świata Roberta Karasia”

Łącznie w Emsdetten startuje 9 osób z Polski: Anna Bednarczyk, Paweł Najmowicz, Waldemar Kończak, Piotr Bałut, Adrian Kasprzyk, Michał Górka, Paweł Czuryłło, Patryk Hampel i Damian Płuciennik.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie polecieli na grubo. 14 miesięcy temu zrodził się pomysł, żeby robić IM. W sobotę staniemy na starcie podwójnego Ironmana. Niejednokrotnie zaczynaliśmy treningi bladym świtem, kończąc grubo po północy. Wszystko po to, by zachować odpowiedni balans między życiem rodzinnym, które jest dla nas najważniejsze, pracą, a sportowym hobby – pisali o przygotowaniach zawodnicy znani jako MyUltra, czyli Adrian Kasprzyk i Michał Górka.

Gdzie śledzić wyniki na żywo?

Rywalizacja rozpoczęła się o 7:00. Zawodnicy zaczęli od pływania na basenie 50 metrów. Następnie rozpoczęli rower – każde okrążenie ma 4,4 km. Na końcu czeka ich bieg, gdzie każde okrążenie ma 1,4 km.

Na prowadzeniu Paweł Najmowicz, który ukończył pływanie w czasie 1:46:32. Waldemar Kończak zajmuje aktualnie 2. miejsce. Ukończył pływanie w czasie 1:57:45. Pełne wyniki na żywo znajdziecie tutaj.

źródło: Paweł Najmowicz – Instagram.
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Waldeck kurde pieknie pieknie oby tak dalej. To jest właśnie gość a nie ten pozer Krzysiu Augustyniak który przez lata jechał na opinii prawdziwych triathlnistow z Polkowic ale on nigdy nim nie był bo był po prostu za miękki.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze