PTO Asian Open: Gentle rozbija bank, katastrofa Haug

PTO Asian Open miało być rywalizacją Anne Haug i Ashleigh Gentle. Ostatecznie była to raczej rywalizacja Haug z problemami technicznymi. 

ZOBACZ TEŻ: PTO Asia Open: Gdzie oglądać występ Kacpra Stępniaka?

19 sierpnia na starcie PTO Asian Open jako pierwsze stanęły zawodniczki. Oczy kibiców skierowane były przede wszystkim na Anne Haug i Ashleigh Gentle, które po PTO European Open zyskały dodatkową motywację do ścigania. Ostatecznie wyścig w Azji okazał się niezwykle pechowy dla Niemki ze względu na problemy techniczne z rowerem. Zawodniczka nie poddała się jednak i walką do samego końca zagwarantowała kibicom oczekiwane emocje. 

„Prawdziwa katastrofa Haug”

Ashleigh Gentle w PTO Asian Open rozbiła bank. I to dosłownie. Jak podają dziennikarze Triathlon Today, na zawodach z serii PTO triathlonistka zarobiła już ponad 400 000$. Po wygranej w Azji jej konto zasili kolejne 100 000$, co oznacza, że w PTO zarobiła już łącznie ponad pół miliona.

Zwycięstwo Gentle zostało jednak nieco przyćmione problemami technicznymi Anne Haug. To właśnie na rywalizację między tymi dwiema zawodniczkami najbardziej oczekiwali kibice. W zawodach PTO European Open Haug stanęła na 1. miejscu i zmotywowana była do walki o kolejne zwycięstwo. Gentle, która w Europie zajęła 2. miejsce, miała te plany pokrzyżować. 

Pokrzyżowały je natomiast problemy techniczne. Na dziesięć kilometrów przed strefą zmian plastikowa taśma utknęła między łańcuchem a kołem Haug, przez co ta musiała zejść z roweru. Niemka próbowała na własną rękę naprawić koło, a uciekający czas działał na jej niekorzyść. Komentatorzy określili sytuację jako prawdziwą katastrofę. 

Ostatecznie zawodnikczka wyciągnęła taśmę, a przy okazji zachowała zimną krew i logiczne myślenie, nie wyrzucając taśmy na drogę, a chowając ją do stroju, aby uniknąć dodatkowej kary. Mimo sprawnej naprawy ten incydent sprawił, że Haug straciła sporo czasu i spadła z pozycji liderki na 5. miejsce. 

Wywalczone srebro i popis mistrzyni świata

Resztę szans na powrót na najwyższą lokatę Haug przekreślił świetny bieg Ashleigh Gentle, która wygrała zawody PTO Asian Open. Po pierwszych trzech okrążeniach, na których szybko wyprzedziła Charles-Barclay i Simmonds było jasne, że jest ona nie do powstrzymania. 

Goniąca ją Haug napotkała kolejny problem. Na punkcie żywieniowym popełniła błąd. Zabrakło jej napojów i musiała się po nie wrócić. Mimo tego Haug nie poddawała się i chwilę później również wyprzedziła Simmonds oraz Charles-Barclay i ostatecznie wbiegła na metę jako druga zawodniczka.

Zacięta walka rozgrała się również o 3. miejsce. Kiedy wydawało się, że w rywalizacji liczą się tylko Charles-Barclay i Simmonds o swoich umiejętnościach przypomniała mistrzyni świata IRONMAN Chelsea Sodaro, która na ostatnich kilometrach walczyła brązowy medal.

TOP5 zawodniczek PTO Asian Open

1. Ashleigh Gentle (AUS) – 3:41:16

2. Anne Haug (GER) – 3:43:32

3. Chelsea Sodaro (USA) – 3:46:10

4. Imogen Simmonds (SUI) – 3:47:06

5. Lucy Charles-Barclay (GBR) – 3:48:00

 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,453ObserwującyObserwuj
441SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze