PTO Canadian Open – jak i gdzie oglądać, którym Pro kibicować?

Już za kilka godzin w Kanadzie rozpocznie się triathlonowe święto, które zgromadzi jednych z najlepszych zawodników świecie. Będzie to pierwszy wyścig PTO Canadian Open. Zobaczcie, gdzie oglądać i komu kibicować.

PTO Canadian Open, który odbywa się w weekend 23 i 24 lipca jest pierwszy z trzech wyścigów cyklu PTO. Oprócz niego rozegrane zostaną również The Collins Cup (Słowacja, 20-21 sierpnia) oraz PTO US Open (Dallas, Teksas, 17-18 września).

Gdzie i jak oglądać

Impreza zacznie się od sobotniego wyścigu kobiet. Widzowie w Europie, a więc także w Polsce, będą go mogli zobaczyć na żywo na kanale Eurosport (również w aplikacji Eurosport Player). Rywalizacja kobiet zacznie się o 18:30 i potrwa do 23:30 i dostępna będzie z polskim komentarzem. W tym momencie wykupienie abonamentu na Eurosport (wraz z reklamami) to koszt 15 złotych miesięcznie.

Wyścig mężczyzn wystartuje w niedzielę o 12:30 czasu lokalnego, czyli 20:30 naszego czasu. Relacja również na Eurosporcie od 20:30 do 00:30.

Komu kibicować?

Lista startowa kobiet wygląda bardzo ciekawie, chociaż brakuje kilku nazwisk ze światowej czołówki. Te zawodniczki zobaczymy zapewne podczas US Open w Dallas lub na Konie w październiku. Pośród nieobecnych liderka rankingu PTO Daniela Ryf, Anne Haugh (aktualnie 2. w klasyfikacji) oraz Katt Matthews (aktualnie 4. miejsce). Zabraknie także leczącej kontuzję Lucy-Charles Barclay.

Pomimo nieobecności kilku zawodniczek czołówki listy PTO, zobaczymy między innym Laurę Phillip oraz Paulę Findlay. Niemka nie mogła wystartować podczas MŚ w St. George, ale jej ostatnia porażka miała miejsce w 2020 roku podczas PTO Championship. Wtedy przegrała właśnie z Findlay, która również wystartuje w Edmonton.

Za jedną z faworytek uznać należy także Nicolę Spirig. Zawodniczkę mogliśmy oglądać ostatnio podczas Sub8. Dla Spirig jest to ostatni sezon w roli profesjonalistki i powalczy zapewne o wysoką pozycję. Oprócz niego podczas wyścigu zobaczymy również kilka doskonałych Brytyjek – Emmę Pallant-Browne, Fenellę Langridge, Laurę Siddal oraz inne zawodniczki. Do walki staną również między innymi Sara Perez-Sala, Vittoria Lopes oraz Lauren Brandon.

 

Faworytem wyścigu mężczyzn będzie oczywiście Kristian Blummenfelt. Norweg jest aktualnie liderem klasyfikacji PTO i będzie chciał dodać do swojej kolekcji tytuł pierwszego PTO Canadian Open. Gustav Iden może być jego największym rywalem, ale o zwycięstwo powalczy również Lionel Sanders, którego trenuje Mikal Iden, brat Gustava. Podczas konferencji prasowej powiedział, że triumf w starciu z tak wymagającymi rywalami będzie dla niego znaczył naprawdę wiele.

Oprócz tej interesującej trójki, podczas niedzielnego wyścigu zobaczymy jeszcze Matta Hansona, Jacksona Laundry’ego, Bena Kanute oraz Sama Laidlowa. Przypomnijmy, że w ostatniej chwili na liście startowej pojawił się również Alistair Brownlee. Będziemy się przyglądali także Patrickowi Lange, Joe Skipperowi oraz Ericowi Lagerstromowi. W ostatniej chwili z rywalizacji wycofali się między innymi Magnus Ditlev oraz Bradley Weiss.

ZOBACZ TEŻ: Alistair Brownlee niespodziewanym dodatkiem na listy startowe PTO Canadian Open

Format wyścigu

Wyścig odbędzie się na dystansie 100 km PTO. Zawodnicy i zawodniczki pokonają najpierw 2 km w jeziorze Hawrelak Park (3 okrążenia). Następnie czeka ich 80 km jazdy na rowerze (4 okrążenia) z przewyższeniem około 800 metrów. Na końcu dość płaski bieg na dystansie 18 km składający się z 3 okrążeń.

Nagrody dla zawodników i zawodniczek

Organizatorzy przeznaczyli na nagrody łącznie 1 000 000$. Zwycięzca oraz zwyciężczyni rywalizacji otrzymają po 100 000$. Nagrodzonych zostanie łącznie TOP40 wyścigu mężczyzn i kobiet.

Nagrody dla TOP10 PTO Canadian Open:

Miejsce Nagroda
1. 100 000$
2. 70 000$
3. 50 000$
4. 40 000$
5. 35 000$
6. 30 000$
7. 25 000$
8. 20 000$
9. 18 000$
10. 16 000$
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,757ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze