PTO nawiązuje wieloletnią umowę z Warner Bros. Discovery

Tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji PTO Tour organizacja ogłosiła rozpoczęcie partnerstwa z Warner Bros. Discovery. Wieloletni kontrakt pozwalał będzie na transmisję eventów na terenie 50 krajów w Europie.

Już za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się wyczekiwany przez zawodników i kibiców PTO Tour. Z tej okazji globalna organizacja podzieliła się informacją o nawiązaniu wieloletniego kontraktu z Warner Bros. Discovery. Dzięki niemu 50 europejskich krajów zyska dostęp do ekskluzywnych relacji na żywo i na żądanie transmitowanych przez Discovery+, GCN+ oraz aplikacji Eurosport.

Na co pozwala kontrakt z Warner Bros. Discovery?

Świeżo nawiązane partnerstwo pomiędzy PTO oraz globalnym koncernem środków masowego przekazu z pewnością ułatwi śledzenie bieżącej rywalizacji zawodników, którzy staną do walki podczas PTO Tour. Najważniejszymi postanowieniami wynikającymi z kontraktu są:

  • transmisja eventów PTO Tour na żywo z komentarzem w 20 językach.
  • transmisja wydarzenia PTO Tour na żądanie w Europie w kanałach liniowych Eurosport, a także w streamingu dostępnym w aplikacji Eurosport oraz Discovery+.
  • ukazywanie najważniejszych informacji oraz najciekawszych momentów z każdego wydarzenia.
  • zwiększenie rozpoznawalności zawodników oraz wyścigów PTO na Eurosport.com poprzez stworzenie specjalnej sekcji o triathlonie, która zawierać będzie artykuły, newsy oraz inne materiały w mediach społecznościowych.

Ten sukces, w połączeniu z liczbami i zaangażowaniem, jakie widzieliśmy wokół transmisji Herbalife24 PTO Pro Am w maju tego roku, pomógł ukształtować nasze myślenie o tym, jak zbudować to nowe partnerstwo. Obejmuje ono więcej wyróżniających się wydarzeń i ekscytującą kombinację transmisji na żywo, programowanie i treści redakcyjne na imponujących platformach nadawczych, cyfrowych i społecznościowych Warner Bros. Discovery. Dzięki temu partnerstwu przeniesiemy sport i jego nadludzkich zawodników na wyższy poziom. – Tim Godfrey, dyrektor ds. marketingu PTO.

Reklama PTO Tour 2022
źródło: Twitter

Wszystko dzięki Pucharowi Collinsa z ubiegłego roku

Obydwie strony kontraktu nie ukrywają, że głównym podwalem ich partnerstwa była zeszłoroczna transmisja inauguracyjnego The Collins Cup. Był to flagowy wyścig zorganizowany przez PTO, którego pula nagród wynosiła 1,5 mln dolarów. Wydarzenie obserwowali widzowie ponad 175 państw – co ustanowiło nowy, bezprecedensowy rekord w świecie triathlonu.

Ubiegłoroczny Puchar Collinsa był decydującym momentem zarówno dla zawodników, jak i dla sportu – z najwyższą nagrodą w historii oraz przełomowym formatem stworzonym dla telewizji. – Alistair Brownlee, członek zarządu PTO Athlete.

ZOBACZ TEŻ: Triathloniści pomagają dzieciom – zebrali już 4 miliony złotych na szpital!

Jakie wydarzenia PTO Tour będziemy mogli zobaczyć?

W ramach PTO Tour będziemy świadkami trzech eventów. Kolejny raz w historii jedni z najlepszych triathlonistów z całego globu rywalizować będą o zwycięstwo. Te wyścigi to:

  1. PTO Canadian Open, Edmonton, 23-24 lipca
  2. The Collins Cup, Bratysława, 20-21 sierpnia
  3. PTO US OPEN, Dallas, 17-18 września

W przyszłym roku PTO zamierza zorganizować kolejne dwa wydarzenia, które wejdą w skład PTO Tour. Będą to: Asian Open oraz European Open. Wszystkie informacje na temat zbliżających się eventów znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze