Triathloniści pomagają dzieciom – zebrali już 4 miliony złotych na szpital!

Jak połączyć triathlon i działalność charytatywną? Pomyślała o tym Fundacja Pho3nix, która od zeszłego roku zachęcała do aktywności w ramach treningów. Każdy kilometr oznaczał wsparcie dla chorych dzieci!

Za kilka dni odbędzie się impreza JBL Triathlon Poznań. Będzie to ostatni tegoroczny wyścig cyklu Ciech Tri Tour po Marbruk Triathlon Charzykowy oraz JBL Triathlon Sieraków. Wszyscy triathloniści, którzy biorą udział w tych imprezach (ale nie tylko, bo dołączyć mógł każdy) wspierają od 2021 roku Centrum Technologicznie Wspomaganej Rehabilitacji Ortopedyczno Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im Wiktora Degi w Poznaniu. Celem było zebranie kwoty 4,5 mln złotych, ale możliwe jest, że akcja zakończy się na 5 mln przeznaczonych na szpital!

ZOBACZ TEŻ: Brembor i Stępniak ponownie zawalczą o złoty medal Mistrzostw Polski na „połówce”

W rozmowie z portalem swarzedz24 Prof. dr hab. med. Marek Jóźwiak, który jest kierownikiem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej mówi, że ma już plany związane z przeznaczeniem zebranej gotówki. Szpital zamierza wybudować centrum technologicznego wspomagania dzieci z niepełnosprawnościami. Zostanie też zakupiony najnowocześniejszy sprzęt. – Dziękuję ludziom z żelaza i hojnemu sponsorowi za ten gest. Dzięki niemu ci, którzy fantastycznie biegają, pływają i jeżdżą na rowerze, pomogą dzieciom, którym choroba lub uraz znacząco ograniczyły możliwości ruchowe – mówi.

Na czym polega akcja charytatywna?

Akcja została podzielona na 3 etapy. Rozpoczęła się na początku grudnia zeszłego roku. Fundacja Pho3nix zamierzała przekazać 10 złotych na szpital w Poznaniu za każdą godzinę treningu. Zawodnicy musieli tylko dołączyć do specjalnej grupy na Stravie.

Podczas 2 etapu akcji przyświecało hasło „każdy kilometr wspiera cel”. Tym razem każdy przebyty podczas treningu kilometr oznaczał złotówkę dorzuconą do celu. Ostatni, czyli 3 etap odbywa się już podczas imprez Ciech Tri Tour. Tam zawodnicy mogą wesprzeć szpital poprzez ukończenie wyścigów. Ostatnim będzie poznańska impreza JBL Triathlon.

Celem organizatorów było zebranie kwoty 4,5 miliona złotych. Obecnie na stronie akcji widzimy już kwotę 4.557.360 złotych. Fundacja ma jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu zawodników na szpital przekazana zostanie kwota 5 milionów złotych. Więcej informacji w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane