PTO zapowiada wyścig w USA. Milwaukee zamiast Dallas

PTO odsłania kolejne szczegóły drugiego sezonu profesjonalnych wyścigów i znów zaskakuje. Wyścig PTO US Open nie powróci bowiem do Dallas, ale rozegrany zostanie w całkowicie nowym miejscu. Skąd taka decyzja?

ZOBACZ TEŻ: PTO Tour zawita do Azji. Zaskakująca data!

W zeszłym roku Ashleigh Gentle i Colin Chartier zwyciężyli w inauguracyjnym wyścigu US Open, który odbywał się w gorącym Dallas. W tym roku cykl nie powróci do Teksasu. Zapowiedziano właśnie, że US Open odbędzie się 4-5 sierpnia w Milwaukee, równocześnie wraz z mistrzostwami USA w triathlonie.

Organizatorzy spodziewają się około 7.000 zawodników na tej imprezie, a także 20.000 fanów sportu, którzy kibicowali będą zawodnikom.

Na profesjonalistów czekała będzie trasa 100 kilometrów, czyli 2 km pływania, 80 km na rowerze, a całość zakończy 18 kilometrów biegu. Trasa przebiegała będzie przez miasto Milwaukee. Zawodnicy popłyną najpierw chłodnym Lake Michigan, aby następnie w dwóch kolejnych etapach odwiedzić jedne z najbardziej znanych miejsc w mieście.

Partnerstwo z USA Triathlon w ramach ich mistrzostw USA da naszym profesjonalistom fantastyczne tło i wspaniałe wsparcie dla PTO US Open. Zeszłoroczna współpraca z USAT dała nam bardzo wiele w kontekście wizji tegorocznym wyścigów – powiedział prezes PTO Sam Renouf.

Podczas trzydniowej imprezy występować mają sportowcy od 7 do 87 lat. W Milwaukee zawodnicy wystartują na imprezie mistrzowskiej an dystansie springu i na olimpijce, ale rozegrane zostaną także wyścigi młodzików i juniorów.

PTO US Open
fot. PTO – instagram

Nieprzypadkowa data PTO US Open

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o pierwszym wyścigu drugiego sezonu PTO Tour, czyli Asian Open. Ta impreza odbywała się będzie 19-20 sierpnia, czyli na tydzień przez mistrzostwami świata IRONMAN 70.3 w Finlandii. Niektórzy z zawodowców już wcześniej sugerowali, że wybiorą wyścig PTO.

ZOBACZ TEŻ: Czemu profesjonaliści chcą wybierać wyścigi PTO zamiast IRONMAN?

Data US Open nie koliduje z żadną dużą imprezą. W zeszłym roku wyścig rozgrywano w połowie września. W tym roku na początku września wystartują mistrzostwa świata mężczyzn IRONMAN na pełnym dystansie. Można zakładać, że organizatorzy PTO Tour chcieli uniknąć „rywalizowania” o względy najlepszych sportowców na świecie.

Rabbit2
Rabbit2
Redaktor.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,204FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze