Oliwa, Stanglewicz i Bruździak na wysokich miejscach w Kolumbii [WYNIKI Santa Marta]

Michał Oliwa, Marcin Stanglewicz oraz Maciej Bruździak pokazali się z bardzo dobrej strony na zawodach pucharu Ameryki rozgrywanych w kolumbijskiej miejscowości Santa Marta. Nasi zawodnicy zdobyli cenne punkty do rankingu olimpijskiego.

Dla Oliwy i Stanglewicza był to pierwszy wyścig od czasu sierpniowych mistrzostw Europy w Monachium. Trzeci z naszych reprezentantów startem w Ameryce Południowej tak naprawdę dopiero wraca do ścigania po kontuzji. Celem każdego z nich jest zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku. W Santa Marta każdy z naszych kadrowiczów wykonał mały krok w kierunku realizacji tego celu.

ZOBACZ TEŻ: Marcin Stanglewicz: „Moim celem jest zdobycie olimpijskiego złota”

Polacy na trasie pucharu Ameryki w Santa Marta

Wyścig rozgrywany był na dystansie sprinterskim: 750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu. Oliwa świetnie popłynął. Polak uzyskał najlepszy czas w gronie 56 zawodników. Gdy wychodził z wody, zegar pokazywał 00:10:35. Drugi na brzegu Bruździak miał do niego zaledwie 5 sekund straty. Blisko pół minuty później z wody wybiegł Stanglewicz, który pierwszą konkurencję zakończył z wynikiem 00:11:02.

Jeśli chodzi o rower i czasy polskich zawodników, najszybszy był Stanglewicz. Pokonanie trasy o długości 20 km zajęło mu 00:26:54. Oliwa i Bruździak znów mieli bardzo podobne do siebie osiągi. Można powiedzieć, że na rowerze pojechali blisko pół minuty wolniej od swojego kolegi z drużyny.

Bieganie również było najszybsze w wykonaniu Stanglewicza. Wynik, który osiągnął (00:15:59), był czwartym najlepszym wynikiem ogółem. Mocny rower i bieg dały Stanglewiczowi wysokie 5. miejsce w całych zawodach. Oliwa był szósty. Na mecie pojawił się 3 sekundy później. Jak sam mówi, zrealizował swój plan minimum na start w Kolumbii.

Jeśli chodzi o Macieja Bruździaka, to trzeba powiedzieć, że zaliczył on udany powrót po przerwie spowodowanej kontuzją. W Santa Marta Polak ukończył zawody z 14. czasem. Jego końcowy wynik to 00:57:01.

Wyniki pucharu Ameryki – top-10 mężczyzn

Na czele tabeli znajduje się dwóch Kanadyjczyków: zwycięzca zawodów Jeremy Briand oraz jego rodak, zdobywca drugiego miejsca Liam Donnelly. Jako trzeci linię mety przekroczył Chayton Hutchins, który występuje pod flagą World Triathlon z racji tego, że jest w trakcie procesu zmiany federacji z amerykańskiej na kanadyjską.

Wyniki Polaków oraz najlepszej dziesiątki wyścigu w Santa Marta pokazuje poniższa tabela.

Trasa pucharu Ameryki 

Z trasą wyścigu można zapoznać się – tutaj.

W kolejnych tygodniach Polacy będą startować w różnych miejscach na świecie. Michał Oliwa wybiera się do Uzbekistanu na puchar Azji (drugi weekend października). Marcin Stanglewicz i Maciej Bruździak polecą na puchar Azji do Jordanii (pierwszy weekend października).

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,531FaniLubię
983ObserwującyObserwuj
287SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X