Oliwa, Stanglewicz i Bruździak na wysokich miejscach w Kolumbii [WYNIKI Santa Marta]

Michał Oliwa, Marcin Stanglewicz oraz Maciej Bruździak pokazali się z bardzo dobrej strony na zawodach pucharu Ameryki rozgrywanych w kolumbijskiej miejscowości Santa Marta. Nasi zawodnicy zdobyli cenne punkty do rankingu olimpijskiego.

Dla Oliwy i Stanglewicza był to pierwszy wyścig od czasu sierpniowych mistrzostw Europy w Monachium. Trzeci z naszych reprezentantów startem w Ameryce Południowej tak naprawdę dopiero wraca do ścigania po kontuzji. Celem każdego z nich jest zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku. W Santa Marta każdy z naszych kadrowiczów wykonał mały krok w kierunku realizacji tego celu.

ZOBACZ TEŻ: Marcin Stanglewicz: „Moim celem jest zdobycie olimpijskiego złota”

Polacy na trasie pucharu Ameryki w Santa Marta

Wyścig rozgrywany był na dystansie sprinterskim: 750 m pływania, 20 km roweru i 5 km biegu. Oliwa świetnie popłynął. Polak uzyskał najlepszy czas w gronie 56 zawodników. Gdy wychodził z wody, zegar pokazywał 00:10:35. Drugi na brzegu Bruździak miał do niego zaledwie 5 sekund straty. Blisko pół minuty później z wody wybiegł Stanglewicz, który pierwszą konkurencję zakończył z wynikiem 00:11:02.

Jeśli chodzi o rower i czasy polskich zawodników, najszybszy był Stanglewicz. Pokonanie trasy o długości 20 km zajęło mu 00:26:54. Oliwa i Bruździak znów mieli bardzo podobne do siebie osiągi. Można powiedzieć, że na rowerze pojechali blisko pół minuty wolniej od swojego kolegi z drużyny.

Bieganie również było najszybsze w wykonaniu Stanglewicza. Wynik, który osiągnął (00:15:59), był czwartym najlepszym wynikiem ogółem. Mocny rower i bieg dały Stanglewiczowi wysokie 5. miejsce w całych zawodach. Oliwa był szósty. Na mecie pojawił się 3 sekundy później. Jak sam mówi, zrealizował swój plan minimum na start w Kolumbii.

Jeśli chodzi o Macieja Bruździaka, to trzeba powiedzieć, że zaliczył on udany powrót po przerwie spowodowanej kontuzją. W Santa Marta Polak ukończył zawody z 14. czasem. Jego końcowy wynik to 00:57:01.

Wyniki pucharu Ameryki – top-10 mężczyzn

Na czele tabeli znajduje się dwóch Kanadyjczyków: zwycięzca zawodów Jeremy Briand oraz jego rodak, zdobywca drugiego miejsca Liam Donnelly. Jako trzeci linię mety przekroczył Chayton Hutchins, który występuje pod flagą World Triathlon z racji tego, że jest w trakcie procesu zmiany federacji z amerykańskiej na kanadyjską.

Wyniki Polaków oraz najlepszej dziesiątki wyścigu w Santa Marta pokazuje poniższa tabela.

Trasa pucharu Ameryki 

Z trasą wyścigu można zapoznać się – tutaj.

W kolejnych tygodniach Polacy będą startować w różnych miejscach na świecie. Michał Oliwa wybiera się do Uzbekistanu na puchar Azji (drugi weekend października). Marcin Stanglewicz i Maciej Bruździak polecą na puchar Azji do Jordanii (pierwszy weekend października).

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane