Puchar Europy w Wels – jak poszło Polakom?

Puchar Europy w Wels rozpoczął się startem zawodników kategorii Elity. W wyścigu zameldowało się trzech Polaków. Jak im poszło?

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN prezentuje trasę mistrzostw świata w Nicei: „To prawdziwy test”

Europe Triathlon Cup to kolejny zagraniczny wyścig reprezentantów Polski w sezonie 2023. W sobotę 25 czerwca startowali zawodnicy kategorii Elity. W niedzielę rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy Juniorów. 

Puchar Europy w Wels – start Elity 

W zawodach Elity rozgrywanych w mieście Wels w północnej Austrii udział wzięło trzech Polaków. W wyścigu kobiet w biało-czerwonym stroju wystartowała Zuzanna Sudak, a w kategorii mężczyzn Mateusz Gluszkowski i Kamil Kulik

Jako pierwsza na starcie stanęła Zuzanna Sudak. Zawodnicza zaliczyła dobre pływanie, wychodząc z wody na 4. pozycji. Etap rowerowy rozpoczęła goniąc grupę dziesięciu zawodniczek. Jak informował Polski Związek Triathlonu, podczas roweru Sudak napotkała: „małe problemy”, przez co znalazła się w trzeciej grupie. Ostatecznie Polka zameldowała się na mecie na 22. pozycji z czasem 01:03:38. 

W wyścigu mężczyzn Mateusz Gluszkowski po pływaniu wyszedł z wody w pierwszej dziesiątce, a kilka sekund za nim znalazł się Kamil Kulik. Finalnie pierwsza grupa etapu rowerowego, w której jechał Gluszkowski, została dogoniona przez drugą, dużą grupę, a Polacy zakończyli start na 37. miejscu (Mateusz Gluszkowski) i 40. miejscu (Kamil Kulik).

Po dobrym pływaniu i ciężkim pierwszym okrążeniu na rowerze nie byłem w stanie zniwelować różnicy po jednym z zakrętów i zgubiłem dużą grupę. Miałem dobry bieg i ukończyłem go na 40. miejscu, ale zdecydowanie nie był to wynik, na który liczyłem. Mimo to jestem zadowolony z postępu w pływaniu i zdecydowanie mam nadzieję wrócić w przyszłym roku do Wels, aby ścigać się w tym niesamowitym miejscu i mieście – napisał po starcie Kamil Kulik.

Europe Triathlon Junior Cup

W niedzielę rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy Juniorów. W kategorii Juniorek wystartują Maja Wąsik, Aleksandra Ferchmin oraz Aleksandra Duban. Wśród mężczyzn na linii startu zameldują się Filip Glapa, Kuba Gajda, Stanisław Ptaszyński i Karol Armuła.

Jako pierwsi o godzinie 9:00 wystartują mężczyźni, a o 9:45 rywalizację rozpoczną kobiety. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze