Pierwsze punkty pucharu świata dla Polski [WYNIKI PŚ Huatulco]

W meksykańskim Huatulco zakończył się pierwszy dzień zmagań w Pucharze Świata. O godz. 18:00 czasu lokalnego (01:00 w nocy w Polsce) na trasę sprintu wyruszyły kobiety. Polskę na tych zawodach reprezentowały Paulina Klimas oraz Roksana Słupek.

Prognozy pogody na sobotni wieczór w Santa Cruz Huatulco nie były zbyt optymistyczne. Na szczęście nie do końca się sprawdziły. Nie padało, a słońce skryło się odrobinę za chmurami. Nie oznacza to, że było lekko, a jedynie trochę lżej – temperatura powietrza wynosiła 30,8 stopni Celsjusza, a temperatura wody 31 stopni. Wciąż bardzo gorąco.

Jako pierwsza konkurencję pływacką ukończyła Bianca Seregni (00:09:28). Po pływaniu Włoszka miała 22 sekundy przewagi nad kolejną zawodniczką. Polki przepłynęły dystans 750 metrów w czasie: Słupek (00:10:13), Klimas (00:10:23).

Na rowerze na drugim okrążeniu obie nasze reprezentantki jechały w pierwszej grupie, w której znajdowało się ponad 30 zawodniczek. W T2 Polki pojawiły się niemal w tej samej chwili. Na tamten moment zajmowały miejsca w drugiej dziesiątce wyścigu.

Na biegu nasze zawodniczki niestety trochę straciły do czołówki. Ostatecznie Roksana Słupek ukończyła wyścig na 14. miejscu z czasem 01:01:07. 10 pozycji za nią uplasowała się Paulina Klimas (24. miejsce i czas 01:01:58).

Zwyciężczynią zawodów Pucharu Świata w Huatulco została Niemka Annika Koch. Jej czas to 01:00:01. Srebrny medal wywalczyła Kanadyjka Emy Legault (01:00:13). Najniższe miejsce na podium zajęła Bianca Seregni. Włoszka pokonała trasę sprintu w czasie 01:00:15.