PZTri ogłasza Grand Prix Polski w aquathlonie

Polski Związek Triathlonu ogłosił lokalizacje i daty Grand Prix Polski i mistrzostw kraju w aquathlonie. Gdzie i kiedy odbędą się zawody?

ZOBACZ TEŻ: Polscy triathloniści bohaterami filmu dokumentalnego. „Win Everything” wkrótce w kinach

Grand Prix Polski w aquathlonie

Tegoroczna edycja Grand Prix Polski w aquathlonie obejmie osiem wyścigów. Pierwszy z nich odbędzie się już 17 marca w Bydgoszczy. Finał imprezy zaplanowany został na 29 czerwca w Suszu. Tego dnia wyłoniony zostanie zwycięzca serii oraz mistrz i mistrzyni Polski w aquathlonie. 

  • 17.03.2024 – Bydgoszcz 
  • 24.03.2024 – Rzeszów 
  • 24.03.2024 – Poznań
  • 06.04.2024 – Rumia 
  • 07.04.2024 – Mińsk Mazowiecki 
  • 14.04.2024 – Olsztyn 
  • 14.04.2024 – Kraków 
  • 14.04.2024 – Tarnowo Podgórne 
  • 29.06.2024 – Susz – Enea mistrzostwa Polski w aquathlonie

Cykl Grand Prix obejmuje kategorie wiekowe żaka, młodzika i juniora młodszego. Oprócz tego w rywalizacji w poszczególnych zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy nienależący do żadnej z kategorii –  od siedmiolatków do elity. Ich wyniki nie będą jednak zaliczane do klasyfikacji końcowej GPA. 

W zależności od kategorii wiekowej sportowcy startować będą na odmiennych dystansach. Etap pływacki rozgrywany będzie na basenie, a bieg na stadionie lekkoatletycznym. Do końcowej klasyfikacji poszczególnych zawodów liczy się suma czasów (pływanie + bieg) z dokładnością do dziesiętnej sekundy. Następnie wynik przełoży się na punktację klasyfikacji generalnej ustanowioną regulaminem Polskiego Związku Triathlonu. 

Konkurencja prowadząca do triathlonu

Jak informuje PZTri: „celem zawodów jest przede wszystkim popularyzacja aquatlonu jako konkurencji prowadzącej do triathlonu, kontrola umiejętności pływackich i biegowych zawodników, podnoszenie poziomu rywalizacji poprzez działania cykliczne oraz identyfikacja i rozwijanie talentów sportowych”.

Zawody Grand Prix w aquathlonie dają możliwość włączenia najlepszych zawodników i zawodniczek do programu naborowego Enea Talent ID, który: „jest alternatywną ścieżką dla zawodników chcących dostać się do Kadry Narodowej oraz szansą dla nowych utalentowanych zawodników, którzy chcą zacząć swoją przygodę z triathlonem”.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie Polskiego Związku Triathlonu

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane