PZTri ogłasza minicykl zawodów dla dzieci. Pierwszy Tri-Pop Cup już 2 czerwca w Kielcach

Już na początku czerwca odbędą się pierwsze zawody minicyklu Tri-Pop Cup. Polski Związek Triathlonu chce w ten sposób popularyzować triathlon pośród najmłodszych, aby zainteresować ich dyscypliną. Gdzie będą odbywały się zawody?

ZOBACZ TEŻ: 100 dni do igrzysk paralimpijskich w Paryżu. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Polski Związek Triathlonu zaprasza na zawody Tri-Pop Cup. Będzie to rywalizacja dla dzieci w wieku 9 o 14 lat. Rywalizacja kierowana jest nie tylko do młodych uczestników programu Tri-Pop ze szkółek triathlonowych. Celem jest popularyzacja trzech dyscyplin sportu, a więc swoich sił będzie mógł spróbować każdy młody zawodnik. Pierwsze zawody zaplanowano na 2 czerwca w Kielcach. Będzie to impreza towarzysząca pucharowi Europy.

W tym roku w ramach Tri-Pop Cup odbędą się 3 imprezy – oprócz triathlonu będzie to jeszcze aquathlon i crossduathlon. Młodzież spotka się jeszcze podczas MP w aquathlonie w Suszu (29 czerwca). Na razie nie znamy daty i harmonogramu trzeciej imprezy w crossduathlonie.

Cykl ten jest odpowiedzią na płynące ze środowiska triathlonowego zapotrzebowanie na rywalizację najmłodszych, która miałaby się odbywać w ramach już zaplanowanych imprez – czytamy w ogłoszeniu.

Młodzi zawodnicy będą otrzymywali medale okolicznościowe za ukończenie zawodów, a także specjalne stemple na kartach. Każdy, który zbierze wszystkie trzy pieczątki, zostanie uwzględniony w klasyfikacji generalnej.

Kategorie wiekowe:

  • Dzieci (9-10 lat) – chłopcy i dziewczęta,
  • Żacy (11-12 lat) – chłopcy i dziewczęta,
  • Młodzicy (13-14 lat) – chłopcy i dziewczęta.

Harmonogram Tri-Pop Cup 2024:

Triathlon, przy pucharze Europy w Kielcach, 2 czerwca 2024

  • Dzieci (pływanie 0,1 km – rower 2,4 km – bieg 0,5 km)
  • Żacy (pływanie 0,2 km – rower 2,4 – bieg 1 km)
  • Młodzicy (pływanie 0,2 km – rower 4,8 km – bieg 1 km)

Aquathlon, przy MP w Aquathlonie w Suszu, 29 czerwca 2024:

  • Dzieci (pływanie 0,1 km – bieg 0,5 km)
  • Żacy (pływanie 0,2 km – bieg 1 km)
  • Młodzicy (pływanie 0,2 km – bieg 1,5 km)

Trwają zapisy na imprezę w Kielcach

Pierwsze z zawodów w ramach Tri-Pop Cup, odbędą się za kilkanaście dni, 2 czerwca. W tym miejscu można zapisać dziecko na te zawody. Opłata wynosi 40 złotych.

Organizatorzy podkreślają, że młodzi uczestnicy nie będą potrzebowali specjalistycznego sprzętu, aby wziąć udział w zawodach. Pianka jest opcjonalna i nie są wymagane specjalistyczne stroje startowe (wystarczy strój kąpielowy). Zawodnicy mogą jechać na dowolnych rowerach (szosa, górski, gravel itd.). Nie ma też wymogu posiadania licencji PZTri.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane