Polskie podium w Brazylii! Rafał Godzwon na 3. miejscu w Brasil Ultra Tri!

Rafał Godzwon zajmuje 3. miejsce na dystansie 10x Ironman w Brazylii! Zawodnik zameldował się na mecie w czasie 225 godzin!

Ponad tydzień temu, 20 maja, Jurand Czabański, Rafał Godzwon i Robert Karaś wystartowali w wyścigu Brasil Ultra Tri na dystansie 10x Ironman, gdzie do przepłynięcia mieli 38 km. Następnie czekało ich 1800 km jazdy na rowerze, a ostatni etap to 422 km biegu.

Robert Karaś dotarł na metę jako pierwszy. Pobił rekord świata Kennetha Vanthuyne’a (182 godziny). Czas Karasia to 164 godziny. Jurand Czabański dotarł na metę w około 200 godzin* i zajął 2. miejsce.

ZOBACZ TEŻ: Jurand Czabański na mecie Brasil Ultra Tri! 

Rafał Godzwon na 3. miejscu Brasil Ultra Tri!

Przed startem w Brazylii Rafał Godzwon mówił, że będzie to dla niego najcięższy z wszystkich dotychczasowych startów. Nie chodziło tylko o największy dystans, ale również wysoką temperaturę i wilgotność. Celem było samo ukończenie zawodów w około 10 dni. Dla zawodnika i jego żony (stanowiącej jednoosobowy support) wyjazd miał być wielką przygodą.

Celem jest ukończenie tego dystansu. Będzie to dla nas olbrzymia przygoda, bagaż kolejnych doświadczeń, a przede wszystkim poznanie kolejnych wspaniałych ludzi, z którymi dzielimy tę pasję – opowiadał.

Polak pływanie rozpoczął spokojnie. W stawce 9 zawodników plasował się tuż za podium. Po około 100 kilometrach jazdy na rowerze wyprzedził Carlosa Penę z Meksyku. Od tego momentu pewnie utrzymywał się na 3. miejscu.

Nie obyło się bez kłopotów

Końcówka biegu była dla Godzwona wielkim wyzwaniem. W niedzielę w Brazylii panowała wysoka temperatura, a z kolei w poniedziałek pogoda zmieniła się o 180 stopni – zawodnicy ścigali się w deszczu i przy silnym wietrze.

Dziś pogoda drastycznie się zmieniła. Jest zimno i deszczowo jak w Polsce. Rafałowi do końca zostało 48 km. Nie jest łatwo, ponieważ kontuzje nasilają się z każdym kilometrem – informowała Marta, żona zawodnika.

W poniedziałek tuż przed północą Rafał Godzwon przekroczył linię mety w czasie 225 godzin, 9 minut i 47 sekund*. Zajął 3. miejsce, co oznaczało, że całe podium Brasil Ultra Tri należy do Polaków!

*Dokładne czasy poszczególnych etapów i dokładny czas całego wyścigu z minutami i sekundami podamy po oficjalnej wiadomości organizatorów.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Tacy „obłąkańcy” pokazują jak bardzo można przesuwać granice możliwości, chociaż wydaje mi się ze oni ich nie znają 😀

  2. Dlaczego wszędzie piszecie że do przebiegnięcia mieli 420 km skoro było ich 422 km?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,091ObserwującyObserwuj
418SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.