Polskie podium w Brazylii! Rafał Godzwon na 3. miejscu w Brasil Ultra Tri!

Rafał Godzwon zajmuje 3. miejsce na dystansie 10x Ironman w Brazylii! Zawodnik zameldował się na mecie w czasie 225 godzin!

Ponad tydzień temu, 20 maja, Jurand Czabański, Rafał Godzwon i Robert Karaś wystartowali w wyścigu Brasil Ultra Tri na dystansie 10x Ironman, gdzie do przepłynięcia mieli 38 km. Następnie czekało ich 1800 km jazdy na rowerze, a ostatni etap to 422 km biegu.

Robert Karaś dotarł na metę jako pierwszy. Pobił rekord świata Kennetha Vanthuyne’a (182 godziny). Czas Karasia to 164 godziny. Jurand Czabański dotarł na metę w około 200 godzin* i zajął 2. miejsce.

ZOBACZ TEŻ: Jurand Czabański na mecie Brasil Ultra Tri! 

Rafał Godzwon na 3. miejscu Brasil Ultra Tri!

Przed startem w Brazylii Rafał Godzwon mówił, że będzie to dla niego najcięższy z wszystkich dotychczasowych startów. Nie chodziło tylko o największy dystans, ale również wysoką temperaturę i wilgotność. Celem było samo ukończenie zawodów w około 10 dni. Dla zawodnika i jego żony (stanowiącej jednoosobowy support) wyjazd miał być wielką przygodą.

Celem jest ukończenie tego dystansu. Będzie to dla nas olbrzymia przygoda, bagaż kolejnych doświadczeń, a przede wszystkim poznanie kolejnych wspaniałych ludzi, z którymi dzielimy tę pasję – opowiadał.

Polak pływanie rozpoczął spokojnie. W stawce 9 zawodników plasował się tuż za podium. Po około 100 kilometrach jazdy na rowerze wyprzedził Carlosa Penę z Meksyku. Od tego momentu pewnie utrzymywał się na 3. miejscu.

Nie obyło się bez kłopotów

Końcówka biegu była dla Godzwona wielkim wyzwaniem. W niedzielę w Brazylii panowała wysoka temperatura, a z kolei w poniedziałek pogoda zmieniła się o 180 stopni – zawodnicy ścigali się w deszczu i przy silnym wietrze.

Dziś pogoda drastycznie się zmieniła. Jest zimno i deszczowo jak w Polsce. Rafałowi do końca zostało 48 km. Nie jest łatwo, ponieważ kontuzje nasilają się z każdym kilometrem – informowała Marta, żona zawodnika.

W poniedziałek tuż przed północą Rafał Godzwon przekroczył linię mety w czasie 225 godzin, 9 minut i 47 sekund*. Zajął 3. miejsce, co oznaczało, że całe podium Brasil Ultra Tri należy do Polaków!

*Dokładne czasy poszczególnych etapów i dokładny czas całego wyścigu z minutami i sekundami podamy po oficjalnej wiadomości organizatorów.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Tacy „obłąkańcy” pokazują jak bardzo można przesuwać granice możliwości, chociaż wydaje mi się ze oni ich nie znają 😀

  2. Dlaczego wszędzie piszecie że do przebiegnięcia mieli 420 km skoro było ich 422 km?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze