Rafał Godzwon drugi na mecie Bretzel Ultra Tri

Na starcie Bretzel Ultra Tri we Francji obok nowego rekordzisty świata na dystansie pięciokrotnego IM Adriana Kostery stanął także drugi Polak – Rafał Godzwon. Przekroczył on linię mety, uzyskując czas 86:05:54 oraz zajmując tym samym 2. miejsce.

Od 26 czerwca do 3 lipca odbywa się prawdziwe święto wszystkich miłośników ultra. We francuskiej miejscowości Colmar po raz drugi rozgrywa się Bretzel Ultra Tri. Na zawodach tych śmiałkowie mierzą się z dystansem podwójnego, potrójnego oraz pięciokrotnego ironmana.

Na najdłuższym z wyścigów (19 km pływania, 900 km roweru, 211 km biegania) kibicować mogliśmy dwóm Polakom – Adrianowi Kosterze, który zwyciężył, poprawiając rekord świata Roberta Karasia (wynosi on teraz 67:45:51) oraz Rafałowi Godzwonowi, który wczoraj wieczorem jako drugi zawodnik ukończył 5xIM.

ZOBACZ: Adrian Kostera rekordzistą świata w pięciokrotnym Ironmanie!

Po roku wydłużył dystans i ukończył go jako drugi zawodnik

Drugiemu Polakowi, który ukończył pięciokrotnego ironmana w tegorocznej edycji Bretzel Ultra Tri w Colmar trasy są już znane. Rok wcześniej startował on bowiem na dystansie 3xIM i zajął 3. miejsce z czasem 43:48:14. Dał się wyprzedzić jedynie Eckertowi Thorstenowi (Niemcy) oraz Schnellowi Emmanuelowi (Francja).

W tym roku zmierzył się on z dłuższym dystansem i dobiegł na metę jako drugi. Łączny czas, jaki uzyskał to dokładnie 86:05:54. Wyniki z zawodów wciąż możecie śledzić na bieżąco, klikając tutaj.

Dokładne międzyczasy z każdej dyscyplin, jakie uzyskał Rafał Godzwon podczas Bretzel Ultra Tri 2022 na dystansie pięciokrotnego ironmana to:

• pływanie + T1 + początek roweru: 6:59:01
  • rower – pętle: 36:15:33
  • T2: 00:29
  • bieganie (211 km): 42:50:54

Jak przebiegał wyścig Rafała Godzwona?

Od samego początku triathlonista trzymał się w ścisłej czołówce. Z wody wyszedł jako trzeci zawodnik. Po pierwszej ze 102 pętli na rowerze zawodnik objął prowadzenie, wysuwając się na czoło stawki. Na 47 pętli dogonił go Adrian Kostera. Do końca wyścigu Rafał Godzwon nie dał się już dogonić żadnemu z zawodników, kończąc jako drugi dystans pięciokrotnego ironmana Bretzel Ultra Tri.