Polacy wysoko w rankingu narodów ETU (Age Group)

Przed ME na dystansie długim, które jutro odbędą się w holenderskim Almere, opublikowano ranking narodów, w którym klasyfikowani są zawodnicy AG. Polacy jako nacja znaleźli się na wysokim 4. miejscu.

Polski dorobek medalowy w tym sezonie to 20 krążków zdobytych na dwóch imprezach o randze mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy wywalczyli: 7 złotych, 7 srebrnych oraz 6 brązowych medali.

Niemal wszystkie medale zdobyte przez naszych reprezentantów pochodzą z ME w Olsztynie, w których startowano na dystansie olimpijskim. Wyjątkiem jest medal Natalii Krawczyk, po który nasza zawodniczka sięgnęła na ME w Monachium. W Niemczech wyścig rozgrywany był na dystansie sprinterskim.

Ranking narodów ETU

Bezkonkurencyjni w klasyfikacji narodowej są Brytyjczycy, który sięgnęli już po 80 krążków. Drugie miejsce zajmują Niemcy, którzy wywalczyli ich 67. Trzecią nacją w Europie są Włosi. Ich reprezentanci zdobyli w tym sezonie już 47 miejsc na podium w zawodach rangi ME.

Age Group - reprezentajca Polski AG taberaPolacy w rankingu narodów ETU

Polacy zajmują dobre 4. miejsce z dwudziestoma medalami. Jako nacja wyprzedzamy m.in. Austriaków (14 medali), Belgów (16 medali) oraz Francuzów (6 medali).

Ostatnia szansa na poprawę dorobku medalowego nadarzy się już 10 września. W holenderskiej miejscowości Almere odbędą się ME AG na długim dystansie. Wśród age grouperów na starcie staną: Piotr Wojcieszko (M40-44) oraz (M35-39) Paweł Celiński.