Polacy wysoko w rankingu narodów ETU (Age Group)

Przed ME na dystansie długim, które jutro odbędą się w holenderskim Almere, opublikowano ranking narodów, w którym klasyfikowani są zawodnicy AG. Polacy jako nacja znaleźli się na wysokim 4. miejscu.

Polski dorobek medalowy w tym sezonie to 20 krążków zdobytych na dwóch imprezach o randze mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy wywalczyli: 7 złotych, 7 srebrnych oraz 6 brązowych medali.

Niemal wszystkie medale zdobyte przez naszych reprezentantów pochodzą z ME w Olsztynie, w których startowano na dystansie olimpijskim. Wyjątkiem jest medal Natalii Krawczyk, po który nasza zawodniczka sięgnęła na ME w Monachium. W Niemczech wyścig rozgrywany był na dystansie sprinterskim.

ZOBACZ TEŻ: ME Monachium – Natalia Krawczyk z medalem AG na sprincie!

MEDALE ZŁOTE

MEDALE SREBRNE

MEDALE BRĄZOWE

Wiktoria Opielak Sandra Kopiczko Julita Sikora
Tomasz Brett Agnieszka Kropiewnicka Jacek Bagiński
Monika Szorek-Heitzman Mieszko Szymański Karol Kozak
Mateusz Gajewski Maciej Wiśniewski Łukasz Sosnowski
Łukasz Lis Maciej Brzyski Cezary Figurski
Joanna Sołtysiak Artur Czerwiec Natalia Krawczyk
Marcin Konieczny Andrzej Szczepanik

Ranking narodów ETU

Bezkonkurencyjni w klasyfikacji narodowej są Brytyjczycy, który sięgnęli już po 80 krążków. Drugie miejsce zajmują Niemcy, którzy wywalczyli ich 67. Trzecią nacją w Europie są Włosi. Ich reprezentanci zdobyli w tym sezonie już 47 miejsc na podium w zawodach rangi ME.

Age Group - reprezentajca Polski AG taberaPolacy w rankingu narodów ETU

Polacy zajmują dobre 4. miejsce z dwudziestoma medalami. Jako nacja wyprzedzamy m.in. Austriaków (14 medali), Belgów (16 medali) oraz Francuzów (6 medali).

Ostatnia szansa na poprawę dorobku medalowego nadarzy się już 10 września. W holenderskiej miejscowości Almere odbędą się ME AG na długim dystansie. Wśród age grouperów na starcie staną: Piotr Wojcieszko (M40-44) oraz (M35-39) Paweł Celiński.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pawel Celinski (@pawel_celinski_im)

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane