Ranking zawodniczek AG – sezon 2022 – kto zdobył najwięcej punktów?

Które zawodniczki uzyskały najwyższe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych w sezonie 2022? Tego dowiesz się z rankingu, który prezentujemy w tym tekście. 

ZOBACZ TEŻ: Akcja charytatywna Świąteczne Bieganie. MKON zachęca do udziału!

W pierwszym zestawieniu (top-3) prezentujemy najlepsze trzy zawodniczki z każdej kategorii wiekowej, tj. od K16 do K80. W poniższym zestawieniu pominęliśmy dwie ostatnie kategorie, które nie są obsadzone przez żadną zawodniczkę.

W drugiej części tego tekstu można znaleźć top-10 zawodniczek w każdej kategorii, wraz z miejscem zamieszkania, przynależnością klubową oraz liczbą zdobytych punktów w sezonie 2022.

Ranking mężczyzn dostępny jest tutaj – Ranking AG 2022 (mężczyźni)

Kategorie wiekowe – top 3 kobiet

Miejsce K16 K20 K25 K30
1 Wiktoria Opielak Julia Małaśnicka Sandra Kopiczko Monika Malecka
2 Zofia Kuriata Maria Matusik Agnieszka Gadomska Natalia Krawczyk
3 Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik Monika Jadczak Agata Staniek Aleksandra Korulczyk
Miejsce K35 K40 K45 K50
1 Monika Szorek Heitzman Agnieszka Kropiewnicka Eliza Pitura Renata Brzóska
2 Monika Ożarowska Katarzyna Jonio Julita Sikora Izabela Bryndal
3 Wioleta Jarocka Anna Giżyńska Aneta Kirilenko Barbara Żukowska
Miejsce K55 K60 K65 K70
1 Bożena Pędowska Dorota Gudaniec Bożena Miasojedow, Barbara Kołczyńska Jolanta Lipińska
2 Agnieszka Przech-Fus, Joanna Drop Elżbieta Grygorczuk, Bożena Mateja Małgorzata Pietrasiak
3 Beata Osiecka Ewa Wójcik Jadwiga Mazurkiewicz, Renata Izdebska

Kategorie wiekowe – top 10

K16

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Wiktoria Opielak Lublin Szymanowski Triathlon Team 23,00
2 2 Zofia Kuriata
Stary Wielisław
17,00
3 3 Wanesa Hrynkiewicz-Sudnik Elbląg Kluge Team 7,00
4 3 Liliana Wójcik-Mirska Łodygowice 7,00
5 3 Weronika Skok Malbork 7,00
6 4 Oliwia Gąsior Legnica Triathlonowa Legnica 6,00
7 5 Izabela Żmuda
Dąbrowa Górnicza
5,00
8 5 Karolina Malinowska Świdnica GLKS Świdnica 5,00
9 5 Martyna Waśniewska Elbląg Niezrzeszona 5,00
10 6 Zuzanna Tuteja Wieliczka Sportwise 4,00
11 6 Lena Olender Warszawa 4,00
12 6 Rozalia Dutczak Zielona Góra LKS Trasa Zielona Góra 4,00
13 7 Hanna Pawłowska Krakow Triwise 3,00
14 7 Kalina Nowaczek 3,00
15 8 Helena Komierowska Kierszek 2,00
16 8 Alicja Felkner Ciele 2,00
17 8 Amelia Grela Nawojowa Góra Iron Dragon 2,00
18 8 Julia Kowalczyk Opole GT KONA 2,00
19 8 Emilia Kubica 2,00
20 8 Dagna Dąbrowska Hohenselchow Delf Gryfino 2,00
21 8 Marta Dutczak Zielona Góra LKS Trasa Zielona Góra 2,00
22 9 Hania Foltyniewicz Szczecinek MKP Szczecinek 1,00
23 9 Ada Świerżewska Warszawa Niezrzeszona 1,00
24 9 Magdalena Marczewska 1,00
25 9 Emilia Wałach Lublin UKS 51 Lublin 1,00
26 9 Maja Nowak Warszawa 1,00
27 9 Julia Kubacka Poznań 1,00
28 9 Pola Napiórkowska
Tripaka Przechlewo
1,00

K20

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Julia Małaśnicka Sadowa 71,00
2 2 Maria Matusik Góra Kalwaria 66,00
3 3 Monika Jadczak Krotoszyn Dashrade 46,00
4 4 Anna Gałązka Złoty Potok 35,00
5 5 Karolina Jędrocha Klucze 19,00
6 5 Wiktoria Marciniak Plewiska UKS Cityzen_/BE3 19,00
7 6 Kinga Kozłowska Białystok Nadaktywni 16,00
8 7 Izabela Wujkowska Olsztyn 3life team 15,00
9 7 Kinga Lorek Elbląg BEKO TEAM 15,00
10 8 Aleksandra Leszczyńska Olsztyn Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Olsztyńska Szkółka Triathlonu 13,00
11 9 Oliwia Kwaśkiewicz Dąbrowa Górnicza Klub Sportowy Eden Racing 12,00
12 10 Agata Szkudlarek Pabianice 11,00

K25

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Sandra Kopiczko Giżycko MKS Medyk Giżycko 306,00
2 2 Agnieszka Gadomska Zielona Góra CTS 120,00
3 3 Agata Staniek Mogilno BS TRI 92,00
4 4 Kinga Bazan Sokołów Małopolski Powerlab Rebels 83,00
5 5 Paulina Majos Kielce Go2Tri Szczecin 43,00
6 6 Aleksandra Bańbor Knurów Ex Team 42,00
7 7 Ida Cewińska Warszawa Trimasters 38,00
8 8 Jacqueline Rajca Konstantynów Łódzki R-TEAM 35,00
9 9 Aleksandra Grochowska Wrocław GVT 33,00
10 10 Patrycja Lichocka Poznań BS TRI TEAM 32,00

K30

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Monika Malecka Warszawa TriWise & WMKS Olsztyn 121,00
2 2 Natalia Krawczyk Kalisz Kaziki 117,00
3 3 Aleksandra Korulczyk Bałtów TRIWAWA – Biegajaca Bio Mama 113,00
4 4 Patrycja Maleszyk Tychy 99,00
5 5 Aleksandra Wiertelak Szczecin Trigym Szczecin 80,00
6 6 Magdalena Lenz Starogard Gdański TRI Starogard Gdański 61,00
7 7 Patrycja Bieniecka Lubliniec Rakteam 60,00
8 8 Justyna Szweda Kraków Unlimited 2.0 Kraków 56,00
9 9 Katarzyna Kalita Świdnica Gminny Ludowy Klub Sportowy Świdnica 55,00
10 10 Monika Wojciechowska Ruszków Pierwszy Mluks Triathlon Koło 52,00

K35

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Monika Szorek Heitzman Bieruń Rak Team 153,00
2 2 Monika Ożarowska Gdańsk EvoTriathlon 143,00
3 3 Wioleta Jarocka Legionowo Twister Team 119,00
4 4 Justyna Barańska Kalisz Kaziki 95,00
5 5 Ewelina Wołos Warszawa triwawa 91,00
6 6 Karolina Jahnz Stargard Niezrzeszona 90,00
7 7 Emilia Wołyniec Gołdap TriSwimRun Gołdap 82,00
8 8 Edyta Litwiniuk Warszawa Training Point 79,00
9 9 Ewa Piotrowicz Sopot EvoTriathlon Team 61,00
10 10 Dominika Stypułkowska Olsztyn 3life team Najmowicz Triathlon 55,00

K40

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Agnieszka Kropiewnicka Warszawa Szymanowski Triathlon Team 224,00
2 2 Katarzyna Jonio Szeligi Triathletic Team / Kuźnia Triathlonu 106,00
3 3 Anna Giżyńska Warszawa Kaziki 82,00
4 4 Magdalena Tukiendorf Nowa Wieś Warszawska kuźnia triathlonu 74,00
5 5 Renata Szczepanik Kraków 65,00
6 6 Marta Rayss Warszawa CTS 63,00
7 7 Angelika Kowalska Przyłęki TriSpace Trek 62,00
8 8 Karina Marszałek Gdynia Endure team 58,00
9 9 Ewa Dębiec Gdańsk CTS 57,00
10 10 Magdalena Mika-Hoffmann Kraków BrzyskiTriTeam 54,00

K45

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Eliza Pitura Lublin Szymanowski Triathlon Team 91,00
2 2 Julita Sikora Ligota Piękna GVTBMC 73,00
3 3 Aneta Kirilenko Marki TRINERGY 60,00
4 4 Anna Michalak 57,00
5 5 Katarzyna Galewicz Libertów 54,00
6 6 Aleksandra Obiedzińska Kwidzyn KTS Ironman 44,00
7 7 Anna Jarzabek Lindholm Warszawa Triclub 42,00
8 8 Ewa Urbańska Łochowo TM IRON TEAM 40,00
9 9 Ola Truskolawska Gdynia Tridea Team 35,00
10 10 Sabina Bartecka Żory RóżoweTRI 33,00

K50

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Renata Brzóska Kielce Akwedukt Kielce 32,00
2 2 Izabela Bryndal Toruń Toruń 30,00
3 3 Barbara Żukowska Lublin Wydolność 21,00
4 4 Iwona Figler Bydgoszcz Trispace/Trek 20,00
5 5 Honorata Figurska Warszawa Markowi Biegacze 17,00
6 5 Mariola Raszlińska Bydgoszcz 17,00
7 5 Dorota First Płońsk Barbell Garage Triathlon Team Płońsk 17,00
8 6 Agnieszka Fijołek-Warszewska Warszawa Kuźnia Triathlonu 14,00
9 7 Beata Jarmołowicz Gdańsk CTS 12,00
10 8 Anna Chyczewska Płońsk Barbell Garage Triathlon Team 11,00
11 9 Anna Wnuk Warszawa Warsaw Masters Team,CTS Czaja 10,00
12 9 Joanna Ligęza Krakôw Smashing Pąpkins 10,00
13 10 Agnieszka Zawadka Blizne Jasińskiego 8,00
14 10 Agnieszka Burżacka-Tyc Płock PTT DELTA 8,00
15 10 Oksana Lubowiecka Kraków Wytrzymali 8,00

K55

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Bożena Pędowska Gliwice 16,00
2 2 Agnieszka Przech-Fus Lublin Mrozek Tri Team 12,00
3 2 Joanna Drop Zielona Góra Litwin Triathlon Team 12,00
4 3 Beata Osiecka Konstancin-Jeziorna KUZNIA TRIATLONU 10,00
5 4 Romualda Kosmatka Piła PUSS Piła 9,00
6 5 Marlena Pruszyńska Tczew TRI Starogard Gdański 8,00
7 6 Lucyna Wiśniewska Bydgoszcz TRISPACE/TREK 6,00
8 7 Bożena Chmielewska Sandomierz Tsa 3,00
9 7 Ewa Jurecka Jabłonowo Pomorskie 3,00
10 7 Ewa Szymańska Jarosław 3,00
11 8 Irena Raźny Kraków 2,00
12 8 Iwona Majewska Tarnowo Podgorne Sauerland Team 2,00
13 8 Katarzyna Elias Poznań 2,00
14 8 Elżbieta Sambor Elbląg Open Balance HTT Elbląg 2,00
15 8 Maria Herwart Poznan 2,00
16 9 Beata Ratajczak Kościan Team 1,00
17 9 Iwona Derleta Szczecin 1,00
18 9 Agata Szajna Józefosław Rolling Rak’n’Roll 1,00
19 9 Katarzyna Balcerak Kobylanka 3lggns 1,00

K60

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Dorota Gudaniec Koszalin Triathlon Koszalin 24,00
2 2 Elżbieta Grygorczuk Niemcz Trispace/Trek 8,00
3 2 Bożena Mateja Gdańsk 8,00
4 3 Ewa Wójcik Kraków WM Triself 5,00
5 4 Barbara Zawadzka Człuchów 4,00
6 4 Barbara Birecka Opole GT KONA/RUNandTRI 4,00
7 5 Iwona Szram Poznań Oaza Kórnik 2,00
8 6 Romana Puszkarek Czempiń Helios Czempiń Team 1,00
9 6 Marzena Szóstak Miłoszyce 1,00
10 6 Małgorzata Okrzesik Warszawa Warta 1,00
11 6 Dorota Chmiel Dzierzązna PTT Delta 1,00
12 6 Małgorzata Putowska Mosina 1,00
13 6 Grażyna Dudkowiak Drzonków 1,00
14 6 Grażyna Kudra Szczecin SMT Szczecin 1,00
15 6 Barbara Marciniak Wrocław TriathlonClubWrocław 1,00
16 6 Małgorzata Brac-Walczyk Dolna Grupa Akademia Biegania Grudziądz 1,00

K65

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Bożena Miasojedow Warszawa aks Polonia warszawa 4,00
2 1 Barbara Kołczyńska Łódź 4,00
3 2 Małgorzata Pietrasiak Poznań UKS CITYZEN 3,00
4 3 Jadwiga Mazurkiewicz Łódź Celironman 2,00
5 3 Renata Izdebska Lublin 2,00

K70

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Jolanta Lipińska Częstochowa 1,00

Ranking mężczyzn dostępny jest tutaj – Ranking AG 2022 (mężczyźni)

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Krawczyk zawsze wygrywała w tym sezonie wśród amatorów a Małecką jest pierwsza , kto to rachuje ? jakiś nowy klucz PZTRI za wykupiony podatek triathlonowy (licencje)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze