Ranking AG – sezon 2022 – poznaj zwycięzców kat. wiekowych

Polski Związek Triathlonu opublikował ranking końcowy zawodników AG w sezonie 2022. Poznaj najlepszych amatorskich triathlonistów w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: „Hawaje są w moim DNA”. Wspomnienia Julie Moss

Rywalizacja zawodników AG odbywa się w 14 kategoriach wiekowych. Wśród mężczyzn obsadzonych jest 13. Rozpiętość kategorii to 5 lat (poza kat. M16).

Przygotowaliśmy dwa zestawienia. W pierwszym prezentujemy imiona i nazwiska zawodników z top-3 w każdej kategorii wiekowej. W drugim – ranking top-10 – można znaleźć informacje nie tylko o zajętych miejscach, lecz również o miejscu zamieszkania, przynależności klubowej oraz zdobyczach punktowych zawodników w sezonie 2022.

Z rankingiem kobiet można zapoznać się tutaj: Ranking AG (2022) kobiety

Kategorie wiekowe – top 3

Miejsce M16 M20 M25 M30
1 Oliwier Szczekala Maciej Wiśniewski Filip Szymonik Sergiusz Sobczyk
2 Adam Karolak Jakub Sawiełajc Jakub Brzóska Tomasz Spaleniak
3 Piotr Piechocki Jakub Marek Jan Popławski Maciej Ceberak
Miejsce M35 M40 M45 M50
1 Łukasz Lis Piotr Kurek Robert Wojnar Marcin Borycki
2 Łukasz Sosnowski Piotr Kowalczyk Artur Czerwiec Janusz Zienkiewicz
3 Rafał Jaworski Kamil Duplicki Michał Twarowski Marcin Konieczny
Miejsce M55 M60 M65 M70 M75
1 Grzegorz Zgliczyński Janusz Misiaszek Dariusz Drapella Andrzej Szczepanik Jerzy Hiller
2 Cezary Figurski Tomasz Brett Józef Makowicz Marian Górny
3 Sławomir Kąkol Andrzej Lewandowski Janusz Michał Mateja Paweł Sobczak

 

Kategorie wiekowe – top 10 

M16

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Oliwier Szczekala 91,00
2 2 Adam Karolak Józefosław Kuźnia Triathlonu 34,00
3 3 Piotr Piechocki Poznań 29,00
4 3 Adam Walukiewicz Siemianowice 29,00
5 4 Stanislaw Czajkowski Konstancin-Jeziorna 22,00
6 5 Hubert Sudziński Sępólno Krajeńskie 21,00
7 6 Alexander Lewandowski Myślibórz 18,00
8 7 Michał Szymański Oborniki UKS Sportowiec 17,00
9 8 Mateusz Szafran 15,00
10 8 Maciej Mitrowski Warszawa Niezrzeszony 15,00
11 8 Adam Płudowski Łuków MłodzikTeam 15,00
12 8 Igor Dąbkowski Dziwnów Iskra Białogard 15,00
13 8 Oliwier Dembiński Rokietnica Wójtowicz TRI Team 15,00
14 8 Wiktor Twardowski Spalice 15,00
15 8 Jakub Walczak Kalisz KU AZS UAM POZNAŃ 15,00
16 9 Jakub Gruszka Radom Radomskie Towarzystwo Pływackie „VICTORIA” 14,00
17 10 Michał Grzecza Słupsk Stowarzyszenie Sportowe Delfin 13,00
18 10 Marcin Żak Kady 13,00

M20

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Maciej Wiśniewski Ostróda NAJMOWICZ TRIATHLON 184,00
2 2 Jakub Sawiełajc Bydgoszcz TM IRON TEAM 125,00
3 3 Jakub Marek Mysiadło Lavo 80,00
4 4 Przemysław Gaj Konin Kaziki Tri 78,00
5 5 Mateusz Gajewski Poznań United Athletucs 72,00
6 6 Karol Kozak Elbląg Triwise 51,00
7 7 Marek Janisz Gródek nad Dunajcem 48,00
8 8 Filip Rurak Warszawa Team Kalach, ForPro 47,00
9 9 Grzegorz Ziółkowski 7PRO TEAM 36,00
10 10 Paweł Surlas Zakopane Dawaj Kalach Team 35,00

M25

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Filip Szymonik Warszawa ENDLESS PAIN / CTS 332,00
2 2 Jakub Brzóska Kielce TS Akwedukt Kielce 245,00
3 3 Jan Popławski Ostrowiec Świętokrzyski 200,00
4 4 Dominik Bogdanowicz Warszawa eAzymut.pl / Triathletes’ Performance 185,00
5 5 Paweł Chamera Kielce 183,00
6 6 Krzysztof Kuczyński Warszawa MBC Team / 4am Architekci 155,00
7 7 Tomasz Słupik Warszawa 137,00
8 8 Marcin Turek Przecław TriWise 127,00
9 9 Maciej Król Rdzawa 125,00
10 9 Łukasz Walkowiak Miękowo 125,00
11 10 Maciej Skórnicki Szamotuły TRINERGY 119,00

M30

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Sergiusz Sobczyk Warszawa Trinergy 250,00
2 2 Tomasz Spaleniak Dobrzrwino Endure Team 222,00
3 3 Maciej Ceberak Lubartów Fizjoterapia Maciej Ceberak 203,00
4 4 Kamil Kołosowski Białystok 200 Procent Tętna Triathlon 198,00
5 5 Mateusz Hering Mądrzechowo ULKS Talex Borzytuchom 191,00
6 6 Kamil Zieliński Warszawa Triathletic Team 173,00
7 7 Łukasz Krieger Nowa Cerkiew 163,00
8 8 Mikołaj Raczyński Warszawa 161,00
9 9 Aleksander Wostal Zielona Góra Streamsoft/PROgresscontrol.pl 155,00
10 10 Krzysztof Owczarek Częstochowa TriWise 154,00

M35

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Łukasz Lis Lublin TRICLUB 262,00
2 2 Łukasz Sosnowski Gdynia Endure Team 246,00
3 3 Rafał Jaworski Warszawa #DawajKalach 190,00
4 4 Mariusz Pirek Warszawa TRINERGY TEAM 185,00
5 5 Paweł Zbierajewski Poznań KS Posnania 175,00
6 6 Maciej Brzyski Kraków B3T-Brzyski TRI Team 174,00
7 7 Marcin Andrzejewski Bydgoszcz Trek/TriSpace 169,00
8 8 Artur Mieloch Chodzież 160,00
9 9 Marcin Tomczak Poznan GVT BMC 157,50
10 10 Robert Mrozek Lublin Mrozek Tri Team 156,00

M40

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Piotr Kurek Kicin KS Posnania 351,00
2 2 Piotr Kowalczyk Warszawa KAZIKI 208,00
3 3 Kamil Duplicki Warszawa Puls Tri 202,00
4 4 Marcin Kowalczyk Łódź Celironman 196,00
5 5 Piotr Szczęśniak Strzelin GVT 194,00
6 6 Grzegorz Rospond Rzaska CLICO TEAM 190,00
7 7 Krzysztof Litwiniuk Bartąg Kriss Coaching 189,00
8 8 Rafał Korulczyk Wólka Bałtowska Tri Amo 175,00
9 9 Neal Bailey Poznan GVT 168,00
10 10 Karol Bogus Marki Neon Team \ K&V 164,00

M45

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Robert Wojnar Toruń PACIFIC NESTLE 245,00
2 2 Artur Czerwiec Rudawa Iron Dragon Triathlon 234,00
3 3 Michał Twarowski Straszyn TRISPACE/TREK 199,00
4 4 Piotr Kalinowski Włocławek Lekarska Grupa Kolarska 197,00
5 5 Dariusz Dąbrowski Piaseczno ILABO Racing Team 193,00
6 6 Paweł Targoni Frydek Trinergy 175,00
7 7 Michal Borkowy Bojszowy LABOSPORT TEAM 171,00
8 8 Piotr Prejs Ostróda Najmowicz Triathlon 150,00
9 9 Robert Puch Elbląg 145,00
10 10 Andrzej Ignatowicz Warszawa Tarchomin Triathlon Team/Team Karaś 140,00
11 10 Wojciech Hoffmann Kraków Brzyski Tri Team/CTS 140,00

M50

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Marcin Borycki Kosakowo #TeamKalach 218,00
2 2 Janusz Zienkiewicz Bydgoszcz TRISPACE 174,00
3 3 Marcin Konieczny Olsztyn K. S. NIEMANIEMOGE 165,00
4 4 Piotr Paduszyński Warszawa Become One 154,00
5 5 Arkadiusz Podziewski Warszawa Trinergy 145,00
6 6 Tomasz Wojciechowski Janowice TRITON KONIN 138,00
7 7 Tomasz Kowalczyk Warszawa Triclub 134,00
8 8 Patryk Sienkiewicz Gdynia Dream Tri Team 126,00
9 8 Grzegorz Jarząbek Polkowice Val di Sport 126,00
10 9 Sławomir Nowak Warszawa 125,00
11 10 Sławomir Nowak Wolica Zdun Triathlon Team 122,00

M55

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Grzegorz Zgliczyński Elbląg 320,00
2 2 Cezary Figurski Warszawa UKS G-8 Bielany Warszawa 192,00
3 3 Sławomir Kąkol Nowy Dwór Mazowiecki TIMBUD TEAM 177,00
4 4 Henryk Brzóska Kielce TS Akwedukt Kielce 147,00
5 5 Tomasz Chmielewski Bydgoszcz 132,00
6 6 Robert Krzak Gliwice Author Bicycles 85,00
7 7 Tomasz Grabowski Warszawa Kuźnia Triathlonu 58,00
8 8 Włodzimierz Krawczyk Śrem Ciacho Team Triathlon 53,00
9 9 Janusz Duk Łodź Labosport 52,00
10 10 Mirosław Bugaj Warszawa 48,00

M60

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Janusz Misiaszek Kędzierzyn-Koźle Labosport Team 95,00
2 2 Tomasz Brett Koło MLUKS Triathlon Koło 59,00
3 3 Andrzej Lewandowski Kórnik UAM Triathlon Poznań 28,00
4 4 Jacek Gruba Brzoza TRISPACE/TREK 27,00
5 4 Stanisław Skiba Koniecpol 27,00
6 5 Leszek Łączny Borkowice 24,00
7 5 Ireneusz Osiecki Gdańsk Complexsports Triathlon Tem 24,00
8 5 Wacław Birecki Opole GT KONA/RUN&TRI 24,00
9 6 Ryszard Kalwinski 23,00
10 6 Ryszard Kałaczyński Witunia Klub 366 Witunia 23,00
11 7 Kazimierz Niemczyk Milanówek 21,00
12 8 Jarosław Swiniarski Gdynia Tridea 20,00
13 8 Piotr Andrzejewski Świnoujście 100 MCP 20,00
14 9 Mirosław Puciłowski Białystok Nadaktywni 19,00
15 10 Paweł Królikowski Konstantynów łódzki 17,00

M65

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Dariusz Drapella Gdańsk CTS 61,00
2 2 Józef Makowicz Żary Saint-Gobain squad 38,00
3 3 Janusz Michał Mateja Gdańsk 22,00
4 4 Wiesław Rychter Elbląg Buchalter 21,00
5 5 Tomasz Klepacki Warszawa KS Triathlon Rawa 19,00
6 6 Kazimierz Michalak Czempiń Helios Czempiń Team 17,00
7 7 Andrzej Piasecki Mrągowo Piasecki Concept 16,00
8 7 Mieczysław Wróblewski Wrocław WKTri 16,00
9 8 Ireneusz Bedyk Cekanowo PTT DELTA 15,00
10 9 Marek Bogalecki Starogard Gdański SAFE Sport Team 11,00
11 9 Jerzy Sufranowicz Dąbrowa Górnicza Triathlon Dąbrowa Górnicza 11,00
12 10 Wojciech Dmowski Wólka Kozodawska 10,00

M70

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Andrzej Szczepanik Kazimierza Wielka Rolmet 49,00
2 2 Marian Górny Susz CROSSFIT TEAM SUSZ 46,00
3 3 Paweł Sobczak Warszawa 23,00
4 4 Czesław Mączyński Słupno McBike 14,00
5 5 Ryszard Rybczak Rzeszów DecaRUN Rzeszów 5,00
6 6 Bogusław Czarkowski Polska Nowa Wieś Rollico Triatlon Team 4,00
7 6 Ryszard Raś Przeźmierowo Eko-wod-kan 4,00
8 6 Andrzej Mysliwiec Kraków 4,00
9 7 Marej Lipiński Kozy niezrzeszony 2,00
10 8 Antoni Gazarkiewicz Gdańsk BHMW_GDYNIA 1,00
11 8 Witold Olejniczak Ostrów Wielkopolski KS Maraton Ostrów Wlkp 1,00

M75

L.p. Miejsce Imię i nazwisko Miejsce zamieszkania Klub Punkty
1 1 Jerzy Hiller Lublin Lubelska Grupa TriathlonU 1,00

Z rankingiem kobiet można zapoznać się tutaj: Ranking AG (2022) kobiety

Powiązane Artykuły

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze