Raport z Yokohamy

0

Za nami pierwsze zawody z serii Dextro 2012, które odbyły się w Yokohamie. O tym, jak poszło Polakom możecie przeczytać tutaj. Spójrzmy jednak na to, co działo się w ścisłej czołówce –  kto wygrał pierwsze zawody nowej serii?

 

Jako pierwsze, z samego rana, wystartowały kobiety. Dwie Brytyjki, które natychmiast objęły prowadzenie (Lucy Hall oraz Helen Jenkins), szybko zostały doścignięte na rowerze przez większą grupę zawodniczek. Na biegu Andrea Hewitt natychmiast przejęła inicjatywę, powtarzając swój sukces sprzed tygodnia. Wbiegła na metę jako pierwsza. Kolejno meldowały się Australijka Emma Moffat oraz Nowozelandka Kate McIlroy.

 

Start mężczyzn został tym razem zdominowany przez Rosjan. Polyanski i Brukhanov objęli prowadzenie już na pływaniu. W części kolarskiej bardzo aktywny w czołówce był dwukrotny Mistrz Świata na dystansie Ironman – Chris McCormack, jednak to część biegowa zadecydowała o tym, kto wygrał pojedynek. Bezkonkurencyjny był Jao Silva – specjalista od biegania w upałach. Portugalczyk wykorzystał nieobecność medalistów poprzedniej serii Dextro (braci Brownlee i Gomeza) oraz czołowych triathlonistów: Jana Frodeno, Tima Dona. Drugie i trzecie miejsce zajęli wcześniej wymienieni Rosjanie: Alexander Brukhanov oraz Dimitry Polyansky.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f3D51tmXfIk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here