Realia brytyjskiego triathlonu – ile zarabia profesjonalistka?

Ruth Astle postanowiła podzielić się na swoim kanale YouTube ciekawymi informacjami dotyczących realiów finansowych profesjonalnego triathlonu. Jak wyglądają wydatki i zarobki zawodniczki, która dwa lata temu przeszła na zawodowstwo?

ZOBACZ TEŻ: Sam Long: „Wydarzenia w St. George miały na mnie ogromny wpływ”

Rok temu Ruth Astle opublikowała na swoim kanale YouTube film, w którym podsumowała rok od strony finansowej. Również teraz Brytyjka zdecydowała się na taki krok. Okazuje się, że dla zawodniczki, która jest aktualnie na 19. miejscu klasyfikacji PTO, było to udane 12 miesięcy.

W 2019 Astle, która wygrywała na Konie jako age grouperka, rozpoczęła zawodową karierę. W 2021 roku wygrała trzy wyścigi, a poprzedni sezon zaczęła od TOP10 podczas IM 70.3 Kalifornia. Później zajęła świetne, 5. miejsce podczas „zaległych” MŚ w St. George. Pod koniec sezonu wygrała w Izraelu.

W 2021 roku wydatki triathlonowe Astle wyniosły 16,5 tysiąca funtów. Wygrała około 30 tysięcy funtów. Jak mówi w filmie, spodziewała się, że ten rok będzie lepszy. Tak właśnie było, bo osiągnęła dobre wyniki, ale otrzymała również pomoc od sponsorów, którzy opłacili część obozów.

Zeszłoroczne wydatki Astle był też jednak większe, między innymi ze względu na koszty lotów na Konę. Zawodniczka mówi, że wydała 9.000 funtów na loty. Serwisowanie roweru to 2.000 funtów, a części 3.500 funtów. Dodatkowo opłacała także masażystów, baseny i fizjoterapeutów. Łącznie jej koszty za 2022 rok wyniosły 28,5 tysiąca funtów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez PTO (@professionaltriathletesorg)

Znacznie większe zarobki

Tak jak spodziewała się Astle, jej zarobki w pierwszym „normalnym” sezonie po okresie koronawirusa były większe. Wpływy wyniosły 87,5 tysiąca funtów. Większość tej kwoty stanowiły wygrane w zawodach wynoszące 35.000 funtów, przy czym Brytyjka podkreśla jeszcze, że część tych nagród będzie musiała zostać opodatkowana.

Oprócz tego Brytyjka otrzymała 14.000 funtów w bonusach za podium i ponad 15.000 funtów od sponsorów (w sezonie 2021 roku nie miała ich w ogóle). Sprzedała też starszy sprzęt, co dało kolejne kilka tysięcy funtów.

Tak szczerze mówiąc, zyski z 2022 roku to już całkiem znośna kwota – podsumowała.

Zawodniczka nie jest też pierwszą osobą, która chwali PTO. Dzięki bonusowi za miejsce w klasyfikacji tej organizacji otrzyma dodatkowe 8,5 tysiąca funtów.

Jeżeli będę mogła wystąpić w większej liczbie wyścigów PTO i być wyżej w rankingu, a także zaliczać regularnie dobre występy (przykładowo trzy w całym roku), to pewnie będę wyżej. Pomoże też pewnie nowy ranking, który koncentruje się na większych wyścigach.

Zobaczcie film Ruth Astle:

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. „Wpływy wyniosły 87,5 tysiąca funtów. Większość tej kwoty stanowiły wygrane w zawodach wynoszące 35.000 funtów.” – w jaki sposób 35k to większość kwoty 87.5k?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,825ObserwującyObserwuj
23,900SubskrybującySubskrybuj

Polecane