Reprezentanci Polski startowali po raz pierwszy w sezonie

W ten weekend Polacy startowali we włoskim Caorle na mistrzostwach Europy w duathlonie, ale również inni nasi reprezentanci rozpoczęli sezon. W RPA rywalizowali Michał Oliwa i James Kadziak. W Hiszpanii startowała Magda Sudak. Jak im poszło?

Śledziliśmy w weekend poczynania Polaków w ramach mistrzostw Europy w duathlonie. Inni z naszych reprezentantów również rozpoczęli sezon. W RPA podczas Africa Triathlon Cup startowali Michał Oliwa i James Kadziak.

„Słodko-gorzki” pierwszy start

Zawodnicy elity w RPA startowali na dystansie standardowym. Do pokonania mieli 1.500 metrów pływania, następnie 40 kilometrów na rowerze, a całość kończył bieg na 10 kilometrów.

Pływanie najlepiej rozpoczął reprezentant gospodarzy Jamie Riddle. Zawodnik miał kilka sekund przewagi nad rywalami. Michał Oliwa miał około kilkanaście sekund straty do lidera. Polak pisał później, że „pokonała go fala” i na wynik wpłynęło to, że nie znalazł się w pierwszej grupie zawodników.

Riddle wygrał zawody, kończąc rywalizację z czasem 01:41:27. Kilka sekund później na metę przybiegł Grek Panagiotis Bitados, a 3. miejsce zajął James Edgar z Irlandii.

Michał Oliwa zakończył rywalizację z czasem 01:44:54, co dało mu 12. miejsce. Po zawodach pisał, że nie jest zadowolony ze wspomnianego pływania, ale zaliczył solidny rower i bieganie.

– Słodko-gorzki smak pierwszego startu w tym roku. Na mecie „Africa Triathlon Premium Cup Nelson Mandela Bay” melduję się na 12 miejscu. Dzisiaj o dziwo pokonała mnie fala, przez którą nie znalazłem się w pierwszej grupie… o tym pływaniu chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Przyjmuje na klatę i obiecuje, że to się więcej nie powtórzy! Wiem, że wszystko zmierza w dobrym kierunki, bo na rowerze i bieganiu było solidnie – podsumował.

Drugi z naszych reprezentantów James Kadziak ukończył zawody w czasie 01:45:50. Dało mu to 17. miejsce. Pełne wyniki tutaj.

Magda Sudak startowała w pucharze Europy

Kilkadziesiąt zawodniczek rywalizowało w niedzielę w zawodach pucharu Europy w hiszpańskiej Melilii. Pośród nich mieliśmy Magdalenę Sudak, która tym samym rozpoczęła swój sezon.

Najlepiej poradziła sobie wczoraj Emma Jackson. Australijka doskonale rozpoczęła, plasując się w czołówce po bieganiu, a następnie pewnie zmierzała do mety. Rywalizację zakończyła z czasem 00:57:34. O kilkanaście sekund wyprzedziła Alissę Konig ze Szwajcarii, a także Norę Gmur, również ze Szwajcarii.

Magdalena Sudak uplasowała się na 31. miejscu. Polka na metę przybiegła w czasie 01:02:47. Pełne wyniki znajdziesz tutaj.