Rewolucyjna bieżna od Wahoo. Będzie warta swojej ceny?

Wahoo KICKR RUN to nowa bieżnia, która będzie miała swoją premierę za kilka miesięcy. Pierwsze recenzje osób, które ją testowały, mówią o zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Na czym polegają?

ZOBACZ TEŻ: Zaskakująca współpraca Polar. Słuchawki wspomogą zegarek?

Co wyróżnia bieżnię Wahoo KICKR RUN? To nowoczesne i solidnie wykonane urządzenie, które wyposażone jest w dość innowacyjne funkcje. Posiada mocny silnik, współpracuje z systemem Wahoo oraz oprogramowaniem Zwift. Najważniejszą funkcją jest jednak tryb swobodnego biegu, w którym bieżna sama reaguje na pozycję użytkownika, dostosowując swoją prędkość.

RunFree, czyli bezpieczne i wygodne bieganie

Tryb RunFree Mode jest rozwiązaniem, które w takiej formule nie było jeszcze stosowane w bieżniach. Urządzenie natychmiastowo reaguje na pozycję użytkownika na bieżni, dostosowując prędkość do jego pozycji. Dzieje się to w zaledwie 2-3 sekundy, co według pierwszych opinii, daje wrażenie dużej naturalności.

Wszystko, co musi zrobić użytkownik, to naciśnięcie opcji „RunFree”. Za prędkość odpowiada czujnik umieszczony na bieżni, który w czasie rzeczywistym analizuje pozycję biegacza.

Źródło: Zwift Insider.

Urządzenie Wahoo ma dać możliwość biegania z prędkością około 2:28 na kilometr (maksymalna prędkość 24 km/h). Długość pasa wynosi 175 centymetrów, a jego szerokość to 56 centymetrów. Nachylenie pasa bieżni wynosi od -3% do +15%. Jej waga to niecałe 125 kilogramów. Maksymalna waga zawodnika może wynosić około 113 kilogramów.

Wahoo KICKR RUN ma również uchwyt na laptopa (telefon/tablet) oraz port ładowania USB-C. Napęd bieżni ma moc 3 koni mechanicznych. Możliwe jest jej połączenie przez WiFi, Ethernet (za pomocą Wahoo Direct Connect) lub Bluetooth

Tak wyglądają wstępne informacje o bieżni. Wahoo podkreśla, że niektóre rzeczy mogą się jeszcze zmienić. Przykładowo maksymalna waga użytkownika określona została na podstawie testów, a ostateczne specyfikacja może być inna. Dodatkowo Wahoo podjęło rozmowy, aby można było używać bieżni również z zewnętrznymi aplikacjami biegowymi.

Zobacz film, na którym DCRainmaker testuje urządzenie od Wahoo:

Cena będzie zaporowa?

Od ponad 7 lat pracuję za kulisami z bardzo utalentowaną ekipą pracowników, rozwijając KICKR RUN. Jestem zachwycony, że pojawi się na rynku. Jako pasjonaci biegania, chcieliśmy stworzyć realistyczne wrażenia i narzędzie, dzięki którym ludzie staną się lepszymi sportowcami. Bieżnia zrewolucjonizuje domowe bieganie – zapowiada założyciel Wahoo Chip Hawkins.

Potencjalni klienci będą musieli jeszcze poczekać z zakupem bieżni od Wahoo. Firma potwierdziła, że Stanach Zjednoczonych urządzenie dostępne będzie w 2024 roku. Globalna dystrybucja zacznie się dopiero latem 2025 roku. Chętni muszą zacząć zbierać fundusze, bo cena wyniesie aż 5.000$, czyli około 20.000 złotych.

ŹródłoDC Rainmaker
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane