Zaskakująca współpraca Polar. Słuchawki wspomogą zegarek?

Firma Polar rozwija swoją platformę treningową. Teraz trafią na nią słuchawki Sennheiser, które będą mogły służyć do czegoś więcej niż tylko słuchanie muzyki. Na czym polega ta innowacyjność?

ZOBACZ TEŻ: Zmiany w Zwift. Co pojawi się w kolejnych miesiącach?

Za kilka miesięcy na rynku pojawią się słuchawki Sennheiser Momentum Sport. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie informacje od firmy Polar. Będzie to bowiem pierwszy produkt korzystający z algorytmów firmy produkującej zegarki i współpracujący z jej oprogramowaniem Polar Flow!

Jakiś czas temu Polar rozpoczął licencjonowanie swoich algorytmów. W ten sposób praktycznie każda firma oferująca dowolny produkt mogła skorzystać z algorytmów dotyczących np. snu, objętości treningowej, odpoczynku, aktywności i podobnych. Słuchawki Sennheisera są pierwszym takim produktem. Na czym jednak polega ich wyjątkowość?

Sennheiser Momentum Sport zamiast smartwatcha?

Model Sennheiser Momentum Sport to słuchawki douszne Bluetooth, dzięki którym użytkownik będzie będzie mógł nie tylko słuchać muzyki na treningu. Dowie się również, jakie ma tętno oraz ile wynosi temperatura jego ciała, za co odpowiadają czujniki wbudowane w urządzenie.

Nie będziemy się tutaj rozpisywali nad wszystkimi danymi. Słuchawki mają między innymi stopień wodoodporności IP55, tryb przeciwwiatrowy, eliminację szumów i przesyłają standardowy profil tętna Bluetooth do zewnętrznych aplikacji (np. Garmin).

Model ładowany jest przez USB-C, a bateria ma starczać na 6 godzin odtwarzania muzyki. Słuchawki mają być dostępne na początku kwietnia, a ich cena wyniesie 329€, czyli okło 1300 złotych.

Źródło: MacRumours.com

Integracja z platformą Polara. O co w tym chodzi?

Model ładowany jest przez USB-C, a bateria ma starczać na 6 godzin odtwarzania muzyki. Słuchawki mają być dostępne na początku kwietnia, a ich cena wyniesie 329€.

Najważniejszą informacją jest jednak to, że słuchawki będą mogły przesyłać dane bezpośrednio do aplikacji Polar Flow. W ten sposób użytkownik będzie mógł widzieć swoją temperaturę ciała (z dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza) i inne dane podczas treningu. Również na swoim zegarku Polar.

DCRainmaker, który testował już słuchawki, zwrócił uwagę, że ich użytkownicy mają mieć dostęp do takich danych jak tętno (minimalne, średnie, maksymalne), temperatura ciała, Training Benefit (rezultat treningu), Training Load Pro (objętość), dystans i trasa, czas oraz liczba spalonych kalorii.

Nie wiadomo jeszcze, jakie będą ograniczenia związane z tymi danymi, ale tego dowiemy się już bliżej premiery słuchawek.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane