Robert Karaś na starcie Brasil Ultra Tri. Celem rekord świata na dystansie 10x Ironman

Robert Karaś po raz kolejny stanie do walki o rekord świata na dystansie 10x Ironman. Polak wystartuje w pucharze świata IUTA Brasil Ultra Tri. 

ZOBACZ TEŻ: Brasil Ultra Tri. Polacy wystartują na dystansie 10x Ironman!

20 maja w Rio de Janeiro odbędą się pierwsze z tegorocznych imprez pucharu świata IUTA – Brasil Ultra Tri. Wczoraj o swoim starcie w zawodach poinformował Robert Karaś. 

Cel: rekord świata

Nie mogę się doczekać tego piekła – jeszcze jakiś czas temu pisał w swoich mediach społecznościowych Robert Karaś.

Po intensywnym okresie przygotowawczym, którego znaczną część zawodnik przepracował w Hiszpanii, Karaś ogłosił, że ponownie stanie na linii startu 10x Ironman i zmierzy się z dystansem 38km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu. 

Robert Karaś wraca do formatu ultra, po tym, jak w sierpniu ubiegłego roku został zmuszony do zejścia z trasy zawodów IUTA World Championship Swiss Ulta Triathlon, gdzie również startował na dystansie 10x Ironman. Na 65 km biegu Karaś miał wyraźną przewagę nad resztą uczestników, jednak lekarze zakazali mu kontynuowania wyścigu, ze względu na ból, który odczuwał po operacji wykonanej 3 tygodnie przed startem. 

17 maja w swoich mediach społecznościowych Karaś zapowiedział, że w najbliższą sobotę stanie na linii startu pucharu świata IUTA Brasil Ultra Tri. Jak podkreśla FAME MMA, główny sponsor Roberta Karasia zawodnik: „ponownie zrobi wszystko, by pobić aktualny rekord świata”. Ten należy do Belga Kenneth Vanthuyne i wynosi 182 godziny, 43 minuty i 43 sekundy. 

Źródło: Facebook

UTA Brasil Ultra Tri – start Polaków

Puchar świata IUTA Brasil Ultra Tri odbędzie się w drugim co do wielkości mieście Brazylii – Rio de Janerio. Zawody trwać będą od 20 maja do 3 czerwca, a organizatorzy, oprócz dystansu 10x Ironman przewidzieli również dystans podwójnego, trzykrotnego i pięciokrotnego Ironmana. 

Zawody, w których bierze udział Robert Karaś, odbywają się w formacie continuous co oznacza, że nie ma wyznacznika przerw, w przeciwieństwie do formatów, w których zawodnicy pokonują dystans Ironmana w ciągu dnia, schodzą z trasy i następnego dnia ponownie przystępują do rywalizacji. 

Na liście startowej znajduje się obecnie dziesięciu zawodników, a wśród nich aż trzech to Polacy. Oprócz Roberta Karasia w Brazylii wystartują Jurand Czabański i Rafał Godzwon. Start 10x Ironman przewidziany został na godzinę 10:00 czasu lokalnego, czyli ok. 15:00 czasu polskiego. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze