Robert Karaś wystartuje w 10-krotnym Ironmanie ze szczytnym celem. Wyścigowi towarzyszy akcja charytatywna 

Już w najbliższą sobotę rozpoczną się zawody Brasil Ultra Tri, gdzie trójka Polaków zmierzy się z dystansem 10x Ironman. Robert Karaś i FAME MMA zorganizowali wspólnie zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznej fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Na czym polega akcja?

ZOBACZ TEŻ: Robert Karaś na starcie Brasil Ultra Tri. Celem rekord świata na dystansie 10x Ironman

Polska organizacja freak fight FAME MMA, w której swój debiut w sportach walki zaliczył Robert Karaś, została sponsorem triathlonisty. Oprócz podjętej współpracy Karaś i FAME MMA zorganizowali akcję charytatywną związaną ze startem sportowca w Brasil Ultra Tri.

„Wiem, że nie robię tego tylko dla siebie”

Zawodnicy startujący na dystansie 10x Ironman do pokonania będą mieli trasę o łącznej długości 2260 km. Za każdy 1km pokonany przez Roberta Karasia podczas wyścigu FAME MMA przekaże 10 zł na zbiórkę dla Michaliny – podopiecznej Agnieszki Włodarczyk i Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Dziewczynka cierpi na hipochondroplazję – rzadką chorobę genetyczną, prowadzącą do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, która powoduje zaburzenie rozwoju kości i karłowatość. 

Źródło: Facebook

Podczas relacji live zorganizowanej dziś przez FAME MMA, Robert Karaś przyznał, że pomoc dziewczynce stała się dla niego jedną z największych motywacji w wyścigu. 

Ja nie znałem tej historii [Michaliny]. Agnieszka [Włodarczyk, partnerka Karasia] mi powiedziała. To mnie bardzo zmotywowało. Wiem, że nie robię tego tylko dla siebie, rodziny, przyjaciół, tylko też dla tej dziewczynki. Ona będzie mnie motywowała w trudnych chwilach – powiedział Robert Karaś w rozmowie z Maciejem Turskim. 

Zbiórkę znajdziecie na oficjalnej stronie Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze