ROUVY i Challenge Family pomagają ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Do akcji może dołączyć każdy. 

Trzęsienie ziemi, które nawiedziło niedawno Turcję i Syrię jest najtragiczniejszą klęską żywiołową XXI wieku. Liczba ofiar, na chwilę obecną, przekroczyła 46,8 tys. Do pomocy włączają się ROUVY i Challenge Family, organizując akcję, w której udział może wziąć każdy.

ZOBACZ TEŻ: „Biegam z czystą przyjemnością”: Akcja charytatywna Polskiej Agencji Antydopingowej

Jedno okrążenie, które ratuje życie

ROUVY i Challenge Family połączyły siły, aby zorganizować wirtualny przejazd charytatywny. ROUVY przekaże 1 euro za każdego zawodnika, który ukończy wyznaczoną trasę.

Przejazd charytatywny to jedno 8,7-kilometrowe okrążenie trasą wiodącą przez Pragę, siedzibę ROUVY. Wszyscy uczestnicy muszą pokonać okrążenie tylko raz i mają na to 11 dni od 22 lutego.

Organizatorzy wyścigów z serii Challenge Family przekażą natomiast jednorazową kwotę zebraną ze wszystkich oddziałów Challenge Family, mając nadzieję na zebranie ponad 35 000 euro. 

Wszystkie pieniądze zostaną przekazane Czeskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wspiera finansowo tureckie, syryjskie i palestyńskie stowarzyszenia Czerwonego Krzyża oraz przygotowuje pomoc materialną w postaci środków medycznych.

Źródło: Triathlon Today

Turcję i Syrię nawiedziło niedawno trzęsienie ziemi, które spowodowało, że wiele osób szuka wsparcia w procesie powrotu do normalności. Z pomocą całej wirtualnej społeczności rowerzystów na całym świecie, jestem przekonany, że razem możemy zrobić co w naszej mocy, aby okazać miłość i wsparcie tym, którzy ucierpieli. Mamy nadzieję, że dzięki naszym połączonym wysiłkom, Turcja i Syria szybko i w pełni odzyskają siły – mówi Petr Samek, dyrektor generalny ROUVY.

Jesteśmy głęboko poruszeni straszną katastrofą w Turcji i Syrii. Klęską, która zabrała i zakłóciła tak wiele żyć, rodzin i gospodarstw domowych. W pełni świadomi, że w tej chwili nie możemy nic zmienić w cierpieniu, nadal chcemy zrobić to, co możemy, aby pomóc wszystkim potrzebującym. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Wasze wsparcie: prosimy o przyłączenie się do nas, abyśmy razem mogli zebrać jak najwięcej pieniędzy na odbudowę  Turcji i Syrii oraz zaoferować wsparcie. Razem jesteśmy silni – dodaje Jort Vlam, dyrektor generalny Challenge Family

Szczegóły akcji na stronie ROUVY i Challenge Family.

ZOBACZ TEŻ: Jaki trenażer wybrać?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane