„Biegam z czystą przyjemnością”: Akcja charytatywna Polskiej Agencji Antydopingowej

Promowanie czystego sportu oraz pomoc młodym talentom – te dwie idee przyświecają tegorocznej edycji akcji „Biegam z czystą przyjemnością”. POLADA połączyła siły z fundacją „Skok w marzenia”. 

ZOBACZ TEŻ: Triathloniści w Biegu Chomiczówki 

„Biegam z czystą przyjemnością” to wydarzenie zainicjowane przez Polską Agencję Antydopingową, które narodziło się z idei dbania o czysty sport. Organizowany event ma również charakter charytatywny. Jego celem, oprócz promowania uczciwego współzawodnictwa i edukacji o negatywnych skutkach dopingu jest wspieranie finansowe sportowców. W akcję zaangażowani są triathloniści. Jednym z jej ambasadorów jest Robert Wilku Wilkowiecki.

„Skok w marzenia”

W tym roku POLADA połączyła siły z fundacją „Skok w marzenia” Moniki Pyrek – Rokity, która jest ambasadorką akcji „Biegam z czystą przyjemnością” od pierwszej jej edycji oraz członkiem Komisji Zawodniczej przy POLADA i Rady Polskiej Agencji Antydopingowej. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży pakietów startowych przeznaczone zostaną na stypendia sportowe dla młodych, ambitnych sportowców, którzy ze względów finansowych nie mogliby rozwijać swojego talentu. 

Akcja, jak piszą organizatorzy to: „przemyślana strategia mająca na celu wychodzić naprzeciw potrzebom środowiska sportowego i dawać szansę tym, którzy mają miłość, pasję i talent do sportu, ale nie mają wystarczających środków finansów, by móc się rozwijać na odpowiednim poziomie” 

Fundacja Moniki Pyrek i Fundusz Stypendialny „Skok w Marzenia”, są dla nas gwarancją, że środki z naszej charytatywnej akcji zostaną dobrze i mądrze wydane. Jesteśmy pewni, że pomoc finansowa w takiej formie realnie wpływa na rozwój kariery sportowej. Bardzo się cieszymy, że wspólnie z biegaczami naszej akcji dołożymy cegiełkę, być może, nawet do olimpijskiego medalu w przyszłości –  podkreśla Michał Rynkowski, dyrektor POLADA.

Źródło: Gazeta Pomorska

9999 metrów 

Uczestnicy 3. edycji „Biegam z czystą przyjemnością” będą mogli pokonać dystans 9999 m w dowolnym miejscu i czasie przy pomocy aplikacji, która będzie aktywna od 9 kwietnia od godz.00:00 do 15 kwietnia 2023 roku do godz.23:59.  

15 kwietnia o 9:30 można wziąć również udział w biegach na jednej z dziewięciu zaproponowanych i wyznaczonych tras na terenie polskich miast: w Chorzowie, Warszawie, Inowrocławiu, Kielcach, Ostrołęce, Gorzowie Wielkopolskim, Lidzbarku Warmińskim, Starogardzie Gdańskim i Gubinie. 

Zapisy na zawody otwarte zostały 19 lutego. Impreza cieszy się sporą popularnością a limit uczestników na całą Polskę to 999 osób. Cena pakietu startowego wynosi 39.99 zł. Kwota w całości przekazana zostanie na rzecz funkcji „Skok w marzenia”.

Więcej informacji na oficjalnej stronie akcji.

ZOBACZ TEŻ: Jimmy Gressier z rekordem Europy na 5 km: „Celowałem w wynik w granicach 13:10”

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane