„Równy jak stół” nabiera nowego znaczenia! Radków 2013.

7 lipca powiedzenie „płaski, równy jak stół” nabierze nowego znaczenia, a przekonają się o tym wszyscy, którzy staną na starcie Garmin Iron Triathlon Radków! Miejscowości położonej w Krainie Gór Stołowych. I to właśnie za sprawą tych gór zawody w Radkowie uznawane są za najtrudniejszy triathlon w Polsce! Złośliwi twierdzą, że tutaj ponoć nawet pływanie jest pod górkę 😉 Na starcie oprócz wielu amatorów tego sportu nie zabraknie liderów klasyfikacji generalnej cyklu Garmin Iron Triathlon: Mikołaja Lufta, Krzysztofa Augustyniaka, Adama Głogowskiego, czy Małgorzaty Szczerbińskiej.

 

Pełne wyniki dotychczasowej klasyfikacji generalnej można zobaczyć pod TUTAJ

 

mapa radkow

 

Strefa zmian oraz centrum zawodów zostało zlokalizowane tuż obok zbiornika wodnego, a pływanie na dystansie 0,95 km rozpocznie się nad Zalewem Radkowskim punktualnie o godzinie 12. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1,5 pętli. Prawdziwe góry zawodnicy poznają jednak dopiero na trasie rowerowej. Dlatego przed zawodami w ramach prezentacji atrakcji turystycznych Radkowa zachęcamy zawodników i ich kibiców do dokładnego zapoznania się z najtrudniejszym etapem zawodów w Radkowie.

Wyścig kolarski rozegrany zostanie na słynnej Szosie Stu Zakrętów – niezwykle malowniczych górskich serpentynach. Jest to odcinek drogi wojewódzkiej nr 387, łączący Radków przez Karłów i Lisią Przełęcz (tu najwyższy punkt nad poziomem morza to ponad 780 metrów) z Kudową. Po opuszczeniu Radkowa, szosa wspina się wzdłuż Filarów Skalnych i mijając kamieniołom zawraca na Stroczym Zakręcie do Karłowa, gdzie usytuowany będzie nawrót pętli kolarskiej. Tutaj też znajduje się jej jedyny odsłonięty od lasu odcinek.

Mimo iż dalszą częścią szosy nie biegnie już nasza trasa kolarska, to tak i tak polecamy przejechać autem odcinek do Lisiej Przełęczy. Dalej zjazd z licznymi zakrętami i serpentynami doprowadza ją aż do Kudowy. (Po kliknięciu na zdjęcie zostaniesz przeniesiony na internetowy profil trasy) 

 

mapa radkow_trasa_kolarska_garmin910xt

 

Trasa kolarska to 45-cio kilometrowy wyścig na dwóch pętlach o łącznym przewyższeniu 912 metrów! Na każdej pętli do pokonania będzie „Droga Stu Zakrętów”, w tym 8,5 km ciągłego podjazdu!

 

 

Trasa biegowa jest też niecodzienną atrakcją. Zawodnicy wystartują ze strefy zmian po polskiej stronie, a chwilę później przebiegną na stronę czeską by wdrapać się na 436 m.n.p.m.

(Po kliknięciu na zdjęcie zostaniesz przeniesiony na internetowy profil trasy)

 

mapa radkow_trasa_biegowa_garmin910xt

Bieg to 2 pętle o łącznej długości 10,55 km. Początek biegu jest dosyć łagodny, a następnie przechodzi w coraz bardziej stromy podbieg, aż do nawrotu. Łączne przewyższenie na trasie biegowej to 132 metry. Jedyne płaskie miejsce na odcinku biegowym to „rundka” dookoła kąpieliska mająca ok. 400 metrów na każdej pętli.

 

Pojawiły się pytania, czy odchudzić rower z lemondki i zamiast czasowego cacka zabrać zwykłą szosę? Zdecydowanie tak! Ręce na zjazdach będą potrzebne na hamulcach. Ten kto nie wierzy niech zapozna się z profilem trasy i szczegółowym opisem stanu nawierzchni. Czasem lepiej odpuścić sobie bicie rekordów prędkości na zjazdach i dojechać do mety bez szlifów. Powodzenia i bądźcie twardzi jak Góry Stołowe!

 

mapa radkow_trasa_kolarska_garmin_oznaczenie_asfaltu

 

Na trasie są dwa fragmenty ze słabszą nawierzchnią, gdzie należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza na zjazdach.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Że też się dałem na to namówić 🙂
    Ale pływanie i tak zawsze mam pod górkę, więc może jakoś dam radę 🙂

  2. nie ma to jak wybrać sobie na debiut najtrudniejszy triathlon w Polsce… 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane