Dystans Ironman w Polsce? GREATMAN zaprasza do Kórnika!

Nowy sezon GREATMAN Triathlon zapowiada się niezwykle ciekawie. Podczas zawodów Kórnik Triathlon uczestnicy wystartują pierwszy raz na dystansie 1/2 i pełnego Ironmana. Poznajemy pierwsze szczegóły tej rywalizacji.

ZOBACZ TEŻ: Nowość w cyklu GREATMAN. Pełny dystans podczas Kórnik Triathlon!

Kilka dni temu rozpoczęły się zapisy na kolejny sezon zawodów GREATMAN Triathlon. Na ten moment wiemy, że rywalizacja odbywała się będzie w czterech miastach, a zupełną nowością będą dwa dodatkowe dystanse w Kórniku: 1/2 Ironman oraz pełen Ironman. Co wiemy o tych zawodach?

Pełny dystans w Kórniku pierwszy raz!

Rywalizacja w Kórniku 4 sierpnia będzie jednym z najciekawszych wydarzeń w historii GREATMAN. Wtedy właśnie zaplanowano nie tylko cztery różne dystanse, ale także wyścigi dla debiutantów oraz dzieci – GREATKIDS.

Dystanse w Kórniku:

  • Pełny Ironman (3800m / 180km / 42,2km) – indywidualnie i sztafety
  • 1/2 Ironman (1900m / ~91,5km / 21,1km) – indywidualnie i sztafety
  • 1/4 Ironman (950m / 45km / 10,55km) – indywidualnie i sztafety
  • 1/8 Ironman (475m / 22,5km / 5,25km) – indywidualnie i sztafety

Kórnik Triathlon będzie ponownie imprezą, na którą organizatorzy zapraszają całe rodziny. Oprócz zawodników, którzy wybiorą start na jednym z dystansów, zaplanowano również rywalizację dla młodzieży i zupełnych amatorów. Będzie to dystans TRI FUTURE, czyli 100 metrów pływania, 4 kilometry roweru oraz 1 km biegu. Dodatkowo dzieci wystartują ponownie w GREATKIDS, czyli rywalizacji w formie duathlonu.

fot. Jarosław Koperski

Organizatorzy udostępnili już również informacje o trasach dystansów 1/2 i pełnego. Przykładowo zawodnicy, którzy zdecydują się na start na dystansie Ironman, pokonają 6 pętli rowerowych po drogach wojewódzkich z bardzo dobrym asfaltem. Z kolei bieg to 6 pętli po promenadzie z dobrym asfaltem. Zapowiada się szybkie i interesujące ściganie ze wsparciem fanów. W tym miejscu więcej informacji.

Zapisy na GREATMAN Triathlon 2024 rozpoczęte!

W przyszłym roku GREATMAN odwiedzi na pewno cztery miasta. Sezon rozpocznie się w 15 czerwca w Kościanie, gdzie możliwy będzie start na dystansach 1/4 i 1/8 Ironman. Później zawodników czeka rywalizacja w Kórniku (4 sierpnia).

Kłodawa Triathlon zaplanowano na 17 sierpnia, a ostatnie zawody sezonu to Śrem, gdzie zawodnicy spotkają się 15 września.

Zapisy na wszystkie te zawody są już otwarte i możliwe w tym miejscu. Z kolei zapisy na GREATKIDS i dystans TRI FUTURE zostaną otwarte w ciągu kilku dni.

fot. Jarosław Koperski
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane