Ruszyły zapisy na jednodniowe warsztaty triathlonowe w IronResorts (woj. wielkopolskie)

4 maja w IronResorts w Sierosławiu odbędą się jednodniowe warsztaty triathlonowe. Tematem przewodnim będzie wiedza z zakresu przygotowania motorycznego w triathlonie.

ZOBACZ TEŻ: Organizujesz obóz sportowy? IronResorts rusza z ofertą dla klubów i trenerów

Szukasz teoretycznych i praktycznych informacji o tym, jak lepiej trenować i przygotować się do zawodów triathlonowych? IronResorts w Sierosławiu (30 minut od centrum Poznania) organizuje jednodniowe warsztaty triathlonowe. Poprowadzi je dyplomowany trener przygotowania motorycznego Szymon Fajok.

Dla początkujących i zaawansowanych o strefach tętna oraz motoryce

Warsztaty triathlonowe odbędą się 4 maja (sobota). Rozpoczną o godzinie 10:00. Przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych zawodników. Początkujących czeka ogromna porcja informacji. Z kolei bardziej zaawansowani triathloniści będą mogli usystematyzować swoją wiedzę.

Zakres tematyczny to strefy tętna (jak je wyznaczyć i jak się nimi posługiwać), a także podstawowe zagadnienia z zakresu przygotowania motorycznego w triathlonie.

Zajęcia poprowadzi Szymon Fajok, trener przygotowania fizycznego, triathlonista i wicemistrz Polski age-group na dystansie Ironman. W pierwszej części warsztatów poznasz najnowsze metody treningowe. Następnie czekają Cię dwa treningi (rower indoor oraz motoryka na siłowni). Będą to jedyne takie warsztaty, na których po części teoretycznej odbędzie się część praktyczna, dzięki czemu zwiększysz świadomość tego, co robisz i zyskasz nowe elementy do swojego planu treningowego.

Są to warsztaty dla osób na każdym poziomie (początkujący, średnio-zaawansowany i zaawansowany). W części wykładowej opowiem Ci o strefach tętna (jak je wyznaczać, jak się nimi posługiwać, a na siłowni będziemy poruszać kwestie przygotowania motorycznego w triathlonie. Całość szkolenia nastawiona jest mocno, aby teorię, która jest na początku, poprzeć praktyką – wyjaśnia Szymon Fajok.

Podczas warsztatów będziesz miał okazję poznać osoby o podobnych zainteresowaniach. Oprócz tego spotkasz się i porozmawiasz z właścicielem Akademii Triathlonu Lechem Jarońcem. Podczas sesji Q & A Szymon Fajok odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Całość skierowana jest do osób, które chcą powiększyć świadomość treningu, świadomość ciała, tego, co robią i po co robią. Bardzo mocno im pomoże Ci w zrozumieniu pewnych rzeczy i aspektów treningowych. Również na zawodach i w życiu codziennym, co finale przełoży się na Twój wynik sportowy – zachęca Fajok.

Plan warsztatów:

  • 10:00 – Wykład
  • 12:00 – Rower indoor
  • 14:00 – Obiad
  • 15:30 – Motoryka na siłowni grupa 1
  • 16:30 – Motoryka na siłowni grupa 2
  • 18:00 – Kolacja
  • 19:00 – Panel otwarty Q&A
  • 20:00 – Strefa SPA

Warsztaty triathlonowe w IronResorts – najważniejsze informacje

Na warsztaty możesz się zapisać aż do momentu ich rozpoczęcia, czyli do 4 maja. Warto jednak zapisać się wcześniej, bo cena do 28 kwietnia wynosi tylko 249 złotych. Od 29 kwietnia cena wzrasta do 299 złotych. Zapisy dostępne są w tym miejscu.

Uwaga – maksymalna liczba uczestników to 16 osób! Nie czekaj z zapisaniem się na ostatnią chwilę!

Zapisz się na warsztaty triathlonowe taniej! Użyj kodu akademiatriathlonu przy zapisie, aby zaoszczędzić 5%!

Zabierz ze sobą własny trenażer, rower oraz odpowiednie ubrania na rower, siłownię i do strefy SPA. Organizatorzy zaznaczają, że możesz uczestniczyć tylko w części warsztatów, ale nie jest to wskazane, bo część teoretyczna będzie pokrywała się i uzupełnia z częścią praktyczną.

„Naprawdę dobra baza”

W ośrodku odbywają się konferencje, obozy treningowe, konsultacje oraz warsztaty. Zawodnicy, którzy uczestniczyli w warsztatach biegowych, chwalą fachowość, treningi oraz doskonałą bazę.

Z mojego punktu widzenia obecność Szymona i merytoryczne wsparcie, którego udzielał, było największą wartością całego spotkania. Dla mnie osobiście równie wartościowy był wspólny trening biegowy. Trochę z innej beczki niż wartość samych warsztatów – miejsce (Ironresorts i okolica) robi wrażenie. Macie naprawdę dobrą bazę pod tego typu eventy / warsztaty / obozy sportowe itd – wspomina jeden z uczestników zajęć.

Moim zdaniem warsztaty wyszły mega fajnie, bardzo pozytywnie zaskoczyła grupa, która była wyjątkowo otwarta mimo różnicy wieku i nazwijmy to specjalizacji. Jedzenie jak zwykle u Was pyszne także trzeba uważać żeby nie wyjeść innym – chwali inny z zawodników.

Zapisz się na warsztaty triathlonowe już teraz!

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze