Gala Sailfish Night of the Year 2023 bez tytułów międzynarodowych

Jak przebiegła tegoroczna gala Sailfish Night of the Year? Jan Frodeno i Anne Haug zostali uznani za najlepszych niemieckich sportowców. Najlepszym wyścigiem długodystansowym po raz kolejny okazał się Challenge Roth. Co zaskakujące, nie rozdano nagród międzynarodowych.

ZOBACZ TEŻ: Sailfish Night of the Year: Gustaw Iden i Lucy Charles sportowcami roku

Gala odbyła się 2. grudnia, a tegoroczne głosowanie cieszyło się wyjątkową popularnością. Najlepszych sportowców i wyścigi wybierało 9022 triathlonistów – o 50% więcej niż w zeszłym roku.

Tytuł zdobywa…

Jan Frodeno najlepszym niemieckim triathlonistą roku. Tytuł zdobył po raz szósty. I tym razem już ostatni – sportowiec we wrześniu zakończył karierę. Pożegnał się z kibicami podczas MŚ IM w Nicei. W plebiscycie zyskał 24,3% głosów.

Wśród kobiet wygrała Anne Haug, na którą zagłosowała ponad połowa osób. Triathlonistka nie odebrała nagrody osobiście, ponieważ już trenuje przed następnym sezonem.

źródło: Anne Haug/Instagram

Wyścig długodystansowy nie jest w tym roku żadnym zaskoczeniem – niemal 70% głosów zdobył Challenge Roth. Wybrano też wschodzące gwiazdy roku – Rico Bogena i Laurę Jansen.

ZOBACZ TEŻ: Rico Bogen. Kim jest nowy mistrz świata z Lahti?

Co zaskakujące, w tym roku na gali nie zostały przyznane tytuły dla międzynarodowych sportowców. Wiadomo natomiast, jakie są wyniki głosowania. Najlepszy międzynarodowy triathlonista to Magnus Ditlev. Wygrał dosłownie jednym głosem! Wybrało go 2495 osób – o mały włos tytuł zyskałby Sam Laidlow z 2494 głosami. Wybory kobiet nie były aż tak wyrównane. Najlepszą triathlonistką po raz kolejny okazała się Lucy Charles, którą wybrało niemal 65% głosujących.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane