Lionel Sanders: „Daniela dogoniła mnie na pływaniu i kazała zejść z drogi”

Lionel Sanders skradł show w trakcie konferencji przed MŚ IRONMAN 2022. Dwukrotnie jego wypowiedzi wywoływały salwy śmiechu kolegów i koleżanek na scenie, jak i przedstawicieli mediów. Czym Kanadyjczyk tak bardzo rozbawił publiczność?

Konferencja prasowa przed MŚ IRONMAN 2022 przebiegała w bardzo luźnej, przyjemnej atmosferze. O tym, co ważnego mówili uczestnicy zawodów zebrani na scenie, można przeczytać – tutaj.

ZOBACZ TEŻ: Ilu Polaków pojedzie w tym roku na MŚ w Konie? [pełna lista startowa, daty, kategorie] 

„Tak, jestem weteranem…”

Lionel Sanders uwielbiany jest na całym świecie nie tylko za swoją postawę sportową, ale również za szczerość, otwartość i dystans do siebie. W trakcie spotkania z mediami gdy tylko mógł, starał się przemycić jakiś żarcik, na co zebrani reagowali entuzjastycznie.

Po raz pierwszy Sanders rozbawił publiczność, gdy prowadzący konferencję Paul Kaye przedstawił go jako weterana wyścigu w Konie.

Porozmawiajmy o konfrontacji nowicjuszy z weteranami. Jesteś weteranem – zaczął Kaye. Na tak postawione pytanie Sanders odpowiedział w swoim stylu. – Sądzę, że jestem weteranem. Wielokrotnie musiałem maszerować na trasie tego wyścigu. Na te słowa zgromadzeni na sali zareagowali śmiechem. Niewzruszony Sanders kontynuował wypowiedź na poważnie, aż doszedł do humorystycznej puenty. – W ten sposób trasę biegową pokonuje najczęściej połowa uczestników. Jeśli o to chodzi, tak, jestem weteranem. 

Lionel Sanders na konferencji przed MŚ IRONMAN
Źródło: IRONMAN Triathlon

Za co Daniela Ryf przeprosiła Lionela Sandersa?

Jeszcze zabawniejsza sytuacja miała miejsce pod koniec konferencji, gdy rozmawiano na temat podziału harmonogramu startów PRO na dzień kobiet (6 października) i dzień mężczyzn (8 października). Na pytanie o wady i zalety tego rozwiązania odpowiadała pięciokrotna mistrzyni świata na długim dystansie Daniela Ryf. Gdy skończyła, prowadzący zapytał mężczyzn, czy któryś z nich ma jeszcze coś do dodania. Po chwili ciszy przemówił „śmiertelnie poważny” Sanders.

To jest właściwie śmieszne, ale w 2015 roku Daniela dogoniła mnie na pływaniu, jak wychodziłem z wody, gdy starałem się złapać poręczy – powiedział Kanadyjczyk, czym ponownie rozbawił publiczność. – Kazała mi zejść z drogi i była agresywna – śmiech z sali był jeszcze głośniejszy. – I powinienem to zrobić. Miałaś rację. 

Przepraszam – powiedziała do Sandersa Ryf.

Nie ma problemu, wszystko w porządku…Tak więc ta zmiana jest właściwa – wrócił do powagi Sanders – bo ja wpływałem na wyścig kobiet, a tak nie powinno być. Gdy Paul Kaye przejmował mikrofon, głos mu nadal drżał ze śmiechu…

Ten zabawny moment można zobaczyć na poniższym filmie.

Czy można tego gościa nie kochać?

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,048FaniLubię
1,143ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X