Sarah Crowley kończy karierę: „Jestem zdumiona możliwościami, jakie daje ten świat”

Mistrzyni świata ITU i podwójna medalistka z Hawajów kończy karierę. Po ponad dwóch dekadach w triathlonie Sarah Crowley ogłosiła decyzję o sportowej emeryturze. 

ZOBACZ TEŻ: Powraca legendarny głos IRONMANA 

Australian Triple Crown

Sarah Crowley swoją triathlonową karierę rozpoczynała od startów na krótkim dystansie. W lipcu 2008 roku jako jedyna kobieta została wybrana do udziału w australijskim tournee Young Guns. Kilka miesięcy później zajęła 3. miejsce w kultowym Noosa Triathlon. Na swoim koncie ma również kilka miejsc na podium w pucharach świata ITU i zwycięstwo w mistrzostwach Oceanii.

W 2010 i 2011 roku Sarah skupiła się na bieganiu i jeździe na rowerze, po to, aby rok później rozpocząć rywalizację na długich dystansach. W swoim najlepszym okresie jako zawodowa triathlonistka Crowley zdobyła tytuł ITU na długim dystansie w 2017 roku. Następnie stanęła na pierwszym podium w Konie, zajmując 3. miejsce za Danielą Ryf i Lucy Charles-Barclay.

W latach 2018-2019 zwycięstwa w IRONMAN Hamburg i IRONMAN Arizona przeplatały się z 2. miejscem  w Challenge Roth, kolejnym podium w Konie i innymi, licznymi, mniejszymi sukcesami. 

Ostatnim największym osiągnięciem triathlonistki było zdobycie tzw. Australian Triple Crown, triumfując w IRONMAN Australia, IRONMAN Cairns i IRONMAN Western Australia. Wszystko to w ciągu jednego sezonu.

„Dla każdej małej dziewczynki: możesz zrobić wszystko”

We wpisie podsumowującym 22-letnią karierę Sarah Crowley przyznała, że: „przez ostatnie 8 lat żyła marzeniami, tworząc niesamowite wspomnienia i spotykając fantastycznych przyjaciół na całym świecie”.

Dorastałam w Adelajdzie w Południowej Australii, małym i odległym mieście i jestem zdumiona możliwościami, jakie daje ten świat, jeśli naprawdę skupisz się na tym, czego chcesz. Dla każdej małej dziewczynki: możesz zrobić wszystko – napisała. 

Crowley zaznaczyła również, że ma nową „ekscytującą okazję”, którą nie może się doczekać, aby się podzielić. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze