Sebastian Kienle wydaje pożegnalną książkę: „Historia, z którą mogą się utożsamić wszyscy” 

Ostatni rok jako profesjonalny triathlonista okiem aparatu? Sebastian Kienle we współpracy z fotografem przygotował specjalną książkę podsumowującą jego karierę. Oprócz niepublikowanych wcześniej zdjęć znajdą się w niej komentarze trzykrotnego mistrza świata i jego najbliższych. 

ZOBACZ TEŻ: Plotki zgodne z prawdą. PTO ogłasza wyścig w Las Vegas

„LET GO NOW” to nowa książka Sebastiana Kienle, która pokazuje ostatnie 12 miesięcy w karierze profesjonalnego triathlonisty. Aby ją stworzyć, fotograf i filmowiec, René Domke towarzyszył trzykrotnemu mistrzowi świata przez 365 dni na jego drodze do przejścia na triathlonową emeryturę.

Odpuszczanie dotyczy każdego

Książka obejmuje 12 miesięcy i tym samym 12 rozdziałów. Rozpoczyna się natomiast od przedmowy Jana Frodeno. Na 240 stronach wypełnionych ponad 170 zdjęciami René Domke opowiada „emocjonalną historię pożegnania” z wypowiedziami Kienle i jego najbliższych towarzyszy. 

Jak można przeczytać w zapowiedzi, książka ma na celu udokumentowanie: „jak trudno jest porzucić sport i pasję, która towarzyszy ci od tak dawna. Rok pełen wzlotów i upadków, z głębokimi emocjami, takimi jak strach, samotność i wątpliwości, ale oczywiście również pełen radości. Rok, który zmusza cię do zmiany perspektywy i znalezienia innego rodzaju motywacji, ponieważ wygrywanie nie jest już twoim głównym motorem napędowym”.

Źródło: René Domke

Sam autor przyznaje natomiast, że w ciągu roku pracy nad książką zrozumiał, że tytułowe „odpuszczanie” dotyczy każdego. Jak mówi, stworzył książkę w hołdzie dla drogi, jaką przeszedł Sebastian Kienle – drogi, z którą: „mogą się utożsamić wszyscy”. 

Książka dostępna jest w przedsprzedaży, a dostawa rozpoczyna się 9 lutego 2024 roku. Dostępna jest jedynie angielskojęzyczna wersja. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane