Wygrał najtrudniejszy duathlon na świecie 10. raz z rzędu

Zwycięstwo w zimowych zawodach De Hel van Kasterlee, uważanych za jeden z najtrudniejszych cross duathlonów na świecie to niemałe wyzywanie. Belgijski sportowiec Seppe Odeyn dokonał tego… 10 razy z rzędu. 

ZOBACZ TEŻ: Alternatywy dla zimowego treningu

Seppe Odeyn odniósł swoje 10. zwycięstwo z rzędu podczas cross duathlonu De Hel van Hasterlee. Belg pokonał 15 kilometrów biegu przełajowego, 117 km jazdy rowerem górkim, a następnie kolejne 30 km biegu w czasie 7:15:05. Warunki dodatkowo utrudniała temperatura, która spadła kilka stopni poniżej zera. 

Najtrudniejszy duathlon 

Hel Van Kasterlee to długodystansowy duathlon przełajowy, który zyskał reputację jednego z najtrudniejszych wyścigów na świecie, głównie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych, które panują w grudniu. Podczas zawodów, oprócz wymagającej trasy, stromych podjazdów i podbiegów, sportowcy często muszą zmagać się z deszczem i błotem.

W tym roku przez mróz ziemia była bardziej ubita, co spowodowało wysokie tempo wyścigu. Jak przyznał Odeyn, nie mógł od początku narzucić swojej dominacji. Zawody były najtrudniejszymi ze wszystkich, które wygrywał.

Radości też nie było, było wielkie cierpienie. Dopiero gdy wszedłem na halę  [metę] i zobaczyłem dwójkę moich dzieci, ból na chwilę zniknął. To zwycięstwo było chyba najtrudniejsze z 10, ale zrobiłem to. Moja praca jest skończona – powiedział po wygranych zwodach. 

Mężczyzna jadący na rowerze brudny od błota
Źródło: 3athlon.be

Ekspert trasy 

Kiedy w 2021 wygrał wyścig po raz 9., od razu zapowiedział, że w następnym roku ma zamiar powrócić i obronić tytuł. 10 zwycięstw z rzędu to bez wątpienia imponujący wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że odbyło się „tylko” 20 edycji wyścigu. Odeyn wygrał więc połowę z nich.

Do etapu rowerowego zawody prowadziła grupa pięciu sportowców. Jednak podczas 30-kilometrowego biegu szubko stało się jasne, że Odeyn sięgnie po swoje kolejne zwycięstwo. Belg potwierdził, że jest ekspertem na tej trasie. Uciekł od grupy i powoli systematycznie budował swoją przewagę.

ZOBACZ TEŻ: 10 wskazówek zimowego treningu

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane