Zawody Serii Mistrzostw Świata WTS Hamburg odwołane. Brak nowej daty

0
fot. ITU

Optymizm organizatorów i miast gospodarzy imprez sportowych maleje z każdym tygodniem. Nadzieja, że jakiekolwiek duże wydarzenie w tym roku będzie miało miejsce, słabnie. W związku z pandemią COVID-19, zawody serii Mistrzostw Świata WTS w Hamburgu i mistrzostwa sztafet mieszanych, zaplanowane na 11 i 12 lipca, nie odbędą się zgodnie z planem.

Organizatorzy poszukują nowej daty, ale coraz rzadziej przy odwoływaniu imprez z 2020, słyszymy od razu nowy termin rozegrania zawodów. Niepewność i relatywnie krótki czas, jaki dzieli nas od jesiennych miesięcy, w których możliwy byłby start, nie pozwala organizatorom podejmować odpowiedzialnie decyzji. Większość zaczyna się obawiać o to, czy w ogóle w tym roku uda się zorganizować jakiekolwiek imprezy masowe.

Wcześniej pięć pierwszych dużych imprez z cyklu WTS zostało odwołanych: Abu Dhabi, Yohohama, Bermudy, Leeds i Montreal. W tej chwili na mapie tegorocznych imprez ITU pozostaje w grze jeszcze Wielki Finał ITU w Edmonton w Kanadzie (17 do 23 sierpnia). Jednak i w tym przypadku wszystko wskazuje na to, że zostanie przełożony. Decyzja ma zapaść do końca maja.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here