WTS Abu Dhabi przełożone! #koronawirus

0
WTS Abu Dhabi

WTS Abu Dhabi zostało przełożone. Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU), w konsultacji z Abu Dhabi Sports Council podjęła decyzję o przełożeniu zawodów 2020 ITU World Triathlon Abu Dhabi.

Przełożenie triathlonu ma być środkiem zapobiegawczym, aby zredukować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Niedawno ITU zmieniło lokalizację innego ważnego triathlonu. Impreza kwalifikacyja na IO w Tokio sztafet mieszanych z Chengdu została przeniesiona do Walencji.

WTS Abu Dhabi miał się odbyć w dniach 5-7 marca na Yas Island. W dalszym ciągu nie znamy daty i miejsca możliwego rozegrania zawodów. Pod uwagę brane są dwa najbliższe miesiące – marzec i kwiecień.

W zawodach planowało wystartować 300 zawodowych triathlonistów (Elita) oraz ponad 2.500 amatorów startujących w kategoriach wiekowych.

Abu Dhabi to miasto z niesamowitą infrastrukturą, którą świetnie wykorzystali organizatorzy zawodów. Trasa wyścigu prowadziła między innymi po idealnym asfalcie toru Formuły 1 Yas. Yas Island to sztuczna wyspa wybudowana, aby dostarczyć więcej miejsca do rozrywki. Na wyspie znajduje się oprócz toru F1 park rozrywki z najszybszym Roller Coasterem na świecie, rozpędzającym się do 240 km/h w ciągu 5 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here