Wilde oraz Taylor-Brown zwyciężają w Super League Triathlon w Tuluzie

Hayden Wilde oraz Georgia Taylor-Brown zwyciężyli w 4. odsłonie Super League Triathlon. Dzisiejsze zawody po raz pierwszy rozegrano we francuskiej Tuluzie.

Od chwili, gdy dowiedzieliśmy się o starcie Doriana Coninxa, wiedzieliśmy, że rywalizacja Wilde vs Coninx może być ozdobą zawodów w Tuluzie. Tak też się stało, chociaż wyścig nie zakończył się sprintem bark w bark. Hayden Wilde przekroczył linię mety jako pierwszy, a dopiero kilka sekund po nim finiszował Dorian Coninx.

W wyścigu kobiet ciekawie zapowiadało się starcie liderki klasyfikacji Taylor Spivey z Georgią Taylor-Brown. Tym razem GTB była górą, a Spivey zakończyła wyścig na 2. miejscu. To oznacza, że przed finałem sezonu „zabawę” rozpoczynamy od początku, bo w tym momencie obie zawodniczki mają tyle samo punktów na koncie.

Super League Triathlon Tuluza – wyniki mężczyzn

W pierwszym wyścigu, który rozgrywany był w klasycznej kolejności, Hayden Wilde zwyciężył, a drugie miejsce zajął Matt Hauser. Można powiedzieć – nic nowego.

W drugiej odsłonie, w której zawodnicy najpierw biegli, potem jechali na rowerze, a na końcu płynęli, Wilde poradził sobie gorzej – skończył ten etap na 4. miejscu. Wszyscy wiemy, że pływanie jest jego najsłabszą dyscypliną i nawet na tak krótkim dystansie było to dzisiaj widać. Drugą fazę wyścigu wygrał Kenji Nener, a drugi był Chase McQueen.

W ostatniej fazie, w której każdy zawodnik ruszał na gwizdek, różnice nie były duże. Top-10 zawodników rozpoczęło rywalizację w ciągu 13 sekund. Od początku prowadził Wilde. Jego przewaga zniknęła na pływaniu, ale Nowozelandczyk, który świetnie biega, a do tego miał do wykorzystania „Short Chute”, tak naprawdę nigdy nie był zagrożony. Zgodnie z przewidywaniami drugi na metę wbiegł Dorian Coninx, a trzeci był Kenji Nener.

Super League Triathlon Tuluza – wyniki kobiet

Podobnie jak Hayden Wilde zdominował wyścig mężczyzn, tak Georgia Taylor-Brown zrobiła to w rywalizacji kobiet. Brytyjka wygrała pierwszy „klasyczny” etap dzisiejszego wyścigu, a następnie zwyciężyła w trzeciej fazie: rower, pływanie, bieg. Warto nadmienić, że GTB dokonała tego, mimo że przez cały tydzień zmagała się z chorobą.

Pierwszą fazę GTB wygrała z przewagą 10 sekund nad Jeanne Lehair i 15 sekund nad Sophie Coldwell.

Druga odsłona zakończyła się przekonywującym zwycięstwem Taylor Spivey. Druga była Coldwell, a GTB ukończyła ten etap na 3. miejscu. Będąc w czołówce na dwóch pierwszych odcinkach GTB wypracowała sobie 13 sekund przewagi przed resztą stawki w ostatnim etapie rywalizacji. Gdy kończyła rower (pierwsza konkurencja trzeciej fazy), jej przewaga była jeszcze większa.

Z wody GTB wychodziła z 20 sekundami przewagi nad grupą pościgową. Już wtedy można było powiedzieć, że reszta stawki walczyła już tylko o drugie miejsce. Brytyjka niezagrożona dobiegła do mety na 1. miejscu. Druga była Spivey, a trzecia Coldwell.