Stoneman Triathlon Szemud – rodzinna rywalizacja w sercu Kaszub

Już w ten weekend rozegrany zostanie drugi z tegorocznych wyścigów Stoneman Triathlon. Tym razem zawodnicy zawitają do Szemudu. Po raz kolejny dzieci będą mogły wystartować całkowicie za darmo.

Stoneman Triathlon co cykl zawodów triathlonowych, który odbywa się na Kaszubach. Pod koniec czerwca zawodnicy wystartowali w Pucku. W ten weekend rywalizowali będą w Kamieniu (gmina Szemud), a zakończenie cyklu przewidziano na 13 sierpnia. Wtedy zawodnicy ścigali się będą w Wejherowie.

Po raz pierwszy w Szemudzie zawodnicy wystartowali w cyklu Stoneman Triathlon rok temu. Wtedy rozgrywano dwa wyścigi. Na dystansie 1/4 IM triumfował Marek Biegała, a pośród kobiet najlepsza była Monika Pieniążkiewicz. Na dystansie 1/8 triumfował Mateusz Mikołajczak, a pośród kobiet najlepsza była Zuzanna Tomczak.

ZOBACZ TEŻ: Paweł Miziarski (Stoneman): „Triathlon dla całej rodziny”

Rywalizacja na dwóch dystansach

Zawodnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach – mega i sprint. Wystartują również sztafety, które składały się będą 3 kobiet lub 3 mężczyzn, ale dopuszczalny jest też start drużyn mieszanych.

  • Mega to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu (start o godzinie 10:15)
  • Sprint to 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu (start o godzinie 10:00)

Kategorie w Stoneman Triathlon Szemud:

  • K/M OPEN
  • K/M – 20 (do 29 lat)
  • K/M – 30 (30-39 lat)
  • K/M – 40 (40-49 lat)
  • K/M – 50 (50 i więcej lat)

Darmowe zawody dla dzieci – Kids Run & Aquathlon

Po sukcesie zeszłorocznych zawodów dla dzieci, które były całkowicie darmowe, organizatorzy zdecydowali, że również w tym roku wszystkie dzieci będą startowały za darmo. Przygotowano dla nich Kids Run oraz Aquathlon. Organizatorzy podkreślają, że przyświeca im hasło „Stoneman triathlon, triathlon dla całej rodziny”.

  • Kids Run dla dzieci w wieku 3-7 lat (bieg na 300 metrów)
  • Aquathlon dla dzieci w wieku 8-15 lat (pływanie na 200 metrów w płytkiej wodzie, bieg na 300 metrów)

Każde dziecko dostaje od nas na mecie medal oraz siatkę z nagrodami i upominkami od naszych partnerów. Chcemy promować aktywność fizyczną. Nie ma znaczenia, kto wpadnie na metę jako pierwszy. Każde dziecko jest u nas zwycięzcą i nagradzamy je tak samo – mówi organizator zawodów Paweł Miziarski w naszej rozmowie.

Trasa zawodów

Zawodnicy pływali będą w Jeziorze Wysoka. Na dystansie mega pokonają 1,5 km (2 pętle), a dystans sprint to 750 metrów (pętla). Spodziewana temperatura wody to 20-22 stopnie Celsjusza.

Serdecznie zapraszamy do gminy Szemud na triathlon w samym sercu Kaszub. Dobrej jakości drogi. Trasy pagórkowate, ale bardzo szybkie – mówi organizator Paweł Miziarski.

Stoneman Triathlon - trasa pływacka

Podczas jazdy na rowerze zawodników dystansu mega czekają 2 pętle po 20 km. Sprint to 1 pętla o długości 20 km. Ruch drogowy będzie zamknięty. Zawody prowadzone są w konwencji bez draftingu.

Bieg na dystansie 10 km to 4 pętle po 2,5 km (mega) oraz 2 pętle po 2,5 km (sprint).

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze