Czy Sub7Sub8 powróci w kolejnych latach?

Współorganizator wyścigu Sub7Sub8 Chris McCormack jest za tym, żeby projekt trwał dalej. Czy da się jeszcze bardziej przesuwać granice ludzkich możliwości?

Idea zorganizowania wyzwania Sub7Sub8 zrodziła się kilka miesięcy po tym, jak Eliud Kipchoge w specjalnym wyścigu złamał barierę 2 godzin w maratonie. Podczas spotkania w Bahrajnie, w którym uczestniczyli m.in. Chris McCormack, Mo Farah, Mark Cavendish, Alistair Brownlee oraz Daniela Ryf, zrodził się plan ustanowienia nowych rekordów w triathlonie. Projekt działał na wyobraźnię, dlatego też zyskał zwolenników.

5 czerwca tego roku z ekscytacją śledziliśmy rozwój wypadków na torze Dekra Lausitzring w Niemczech, gdzie odbywała się główna część wyzwania. Celem Kristiana Blummenfelta oraz Joego Skippera było zejście poniżej 7 godzin na dystansie pełnego Ironmana. Kobiety, Kat Matthews oraz Nicola Spirig, za zadanie miały złamać barierę 8 godzin na tej samej trasie. Wszystko się udało, a o wynikach można przeczytać po kliknięciu w poniższy odnośnik.

ZOBACZ TEŻ: Sub7Sub8: Granice ludzkich możliwości przesunięte! [WYNIKI]

Wydawało się, że po świeżo zakończonej próbie przynajmniej przez jakiś czas nikt nawet nie spojrzy w kierunku rekordów ustanowionych w czerwcu 2022 roku. Wsłuchując się w wypowiedzi McCormacka, można odnieść wrażenie, że to założenie może być jednak błędne.

Czy Sub7Sub8 będzie imprezą cykliczną?

Zdaniem McCormacka, CEO MANA Sports and Entertainment Group, czyli firmy, która współorganizowała pierwszy wyścig, niewykluczone jest to, że Sub7Sub8 powróci już w 2024 roku. Co więcej, wyścig może być powtarzany w kolejnych latach.

McCormack nie chce ograniczać się wyłącznie do śrubowania rekordów w triathlonie. Z informacji podanych w New York Timesie wynika, że Australijczyk poszukuje młodych talentów do tego, żeby próbować łamać bariery ludzkich możliwości także w innych dyscyplinach. W grę wchodzą też sporty zimowe, tj. snowboard, łyżwiarstwo szybkie oraz narciarstwo crossowe.

– Chcemy zobaczyć, jakiego celu nie uda się zrealizować – mówi McCormack.

ZOBACZ TEŻ: „Defy The Impossible” – obejrzyj zwiastun filmu dokumentalnego o Sub7Sub8

Źródłonytimes.com

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane